Před půlnocí 15.4.15: Torgau a Tuskův lapsus

15. duben 2015 | 21.50 |

Dnes jsem poprvé nesvolával náš pravidelný teoretický seminář "Ekonomie produktivní spotřeby", který se schází pravidelně týdně od října 2003. Proč jsem nesvolal? Prostě – cítil jsem se dost unavený a tušil, že den bude náročný. Taky jo. Ráno jsem psal důležitý článek o tom, jak převést analytický model finančního trhu na kooperativní hru. Podařilo se udělat velký kus práce (brzy dám i na FB), ale dost mě to "vyšťavilo", jak by výstižně řekli Slováci. Pak 4 hodiny učení, závěrečné konzultace dvou diplomových prací, komisionální zkoušení, administrativa... Na seminář přišlo i bez pozvání 8 lidí a intenzivně se pracovalo. Kriticky se rozebíral právě model finančního trhu.

Hodně mě zaujalo toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=-Yg2Sqj9E9U

Nejde mi o Putina. Ten prostě zvládá řemeslo. Ale opravdu jsem se styděl za "našeho" europrezidenta. Naprostá nekompetentnost. Ale asi proto byl vyvolen. A možná i za to zastrašující mučení bez soudu, ke kterému propachtoval Polsko.

Bohužel není jasné, ze které akce video je. A je to tak trochu sestříhané. Na podstatě věci to nic nemění. Stejně budu rád, když někdo upřesní původ.

Docela zajímavě k tomu poznamenal Jan Kaleta: "Tak tohle používají lidé namísto filosofie argumentují kulturou, historií a subjektivními identitami jako emocionální právníci. Přitom skoro nikdo v té diskuzi tehdy nebyl naživu a mluví jen o imaginárních hranicích. Lidé jsou to stejní, jako tehdy, pořád jenom dobří lidé, kteří dělají svou práci.

Lidé v televizi se dělí na dva typy: ti, co nikoho nezabili, jenom psali zákony, a ti, co nikoho nezavraždili, jenom poslouchali zákony."

Jak to tak vypadá, v kauze Řecká krize bude velmi brzy velmi dramatický vývoj:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/euroskupina-neschvali-dalsi-pomoc-recku-pisi-nemci_339699.html#.VS4nzcdIvOF

Doporučuji sledovat (když už nás to bude stát velké peníze).

Komentář k tomuto jsem časově nestíhal.

Na toto setkání bych hrozně rád jel (za pár dní):

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/americky-general-chce-setkani-v-torgau

Už proto, že se chci projit z Lutherova města Wittenberg (které je nedaleko Torgau) přes Lipsko do Saské Kamenice. Ale nevím, zda do té doby bude koleno v pořádku. Je to už za 10 dní. Pokud se však někdo přidá (kdo umí také řídit)...

Mj. – v současné době je to jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších výročí. Měl jsem štěstí a náhodou jsem se zde ocitl v době výročí přesně před pěti léty. Bylo to nádherné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář