Před půlnocí 12.4.15: Zostřování třídního boje aj.

12. duben 2015 | 22.04 |

Projít jsem se byl kolem Klokočné. Nádherné výhledy na Posázaví. V restauraci "U Sapíků" vaří skvěle, i když trochu dráž. Ale to jehněčí koleno na rozmarýně stálo zato.

K dnešnímu 54. Výročí: Byl jsem tehdy u babičky v Králově Poli, bylo mně 8 let a slyšel jsem tu zprávu v pavlačovém bytě z rozhlasu po drátu. K tomu malá vzpomínka.

https://www.youtube.com/watch?v=eO1Xmhfr3vM

Na otázky zformulované v

http://radimvalencik.pise.cz/2229-zemanova-cesta-do-moskvy-a-co-delat.html

jsem už dostal zajímavé odpovědi od J. Kalety a A. Zemana. Dík. Zveřejním v rámci seriálu o reformách od 15.4. Uvítám další.

Na "Haasově" vlákně na FB jsem napsal:

"Tak mě dnes na procházce napadla v rozhovoru s kamarádem nad současnými problémy následující myšlenka. Stalin se nejvíce mýlil svou neslavně slavnou tezí o "zostřování třídního boje v důsledku úspěchů při budování socialismus". Vývoj mu tehdy nedal zapravdu. Ani v Sovětském svazu ani u nás. Např. tzv. strašná 50. léta končí už v roce 53, v roce 54 jsou první rehabilitace a s mírnými výkyvy režim liberalizoval. Zdůrazňuji - neidealizuji si jej. Dnes by ovšem měl Stalin radost. Od Listopadu 89 uplynulo víc než čtvrtstoletí, ale noví bolševici (pokud si vůbec tak lichotivé označení zaslouží) třídní boj neustále stupňují. Se vší hysterií a pokrytectvím. A přitom nás poučují o demokratických hodnotách a lidských právech. Není to nějaké divné?"

Viz: https://www.facebook.com/tomas.haas.1/posts/10204206500502733

K diskusi o tom, co s penězi na Zemanovu cestu do Moskvy, jsem napsal:

"Peníze zpět též nechci. Nápad, jak je co nejlépe využít, momentálně nemám. Pokud se týká oslav, asi pojedu do Torgau oslavit kulaté výročí 25.4.2015 (takovou americkou armádu bych vítal, obámám, tedy obávám se, že dnes je ten kolos řízen zcela jinými silami než tehdy a než je nám předkládáno). Za nejdůležitější v současné době považuji toto:  http://radimvalencik.pise.cz/2229-zemanova-cesta-do-moskvy-a-co-delat.html

Ještě k Torgau: http://cs.wikipedia.org/wiki/Torgau

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář