Lapsus dragounů, nebo připosranost "našich" medií?

29. březen 2015 | 22.44 |

No a teď by mě zajímalo: Je to cílená dezinformace Rusů, nebo připosranost našich médií (včetně těch, která povinně platíme), které neinformují o tom, co nás zajímá (tj. o tom, za co si platíme)?

Nebo též: Lapsus dragounů, nebo připosranost "našich" medií?

Mám na mysli následující:

"Po cvičeních v baltských zemích projel vojenský konvoj USA územím Polska, a v neděli vjel třemi kolonami do Česka, oznámilo vydání. Jedna z kolon se musela najednou zastavit, protože se porouchalo obrněné vozidlo Stryker. Nepodařilo se je opravit na místě, kolona jela dál, a porouchaný Stryker bude později odtažen do Vyškova, kde mají Američané naplánovaný nocleh."

http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150329/182186.html

Fakt by mě zajímala pravdivá odpověď. Víte někdo něco víc o tom?

Snažím se o nezávislý názor a toto je pro mě hodně důležité.

Osobní vyznání:

Studoval jsem pět let v Oděse. Tady jsme dost daleko, takže necítíme strach z Rusa. Ale obecná otázka: Je potřeba se bát Rusa, nebo toho, že nás někdo chce dotlačit do války s Rusem?

Mám známou v Oděse, se kterou jsem se (ve vší počestnosti) potkal nedávno. Připoměla mně jednu z velkých lásek, které jsem před 40 léty v Oděse měl. Ona se Rusa bojí a moc. Snažím se vžít do jejích pocitů. Přesto mám dojem, že Rus (ani pro ni) není nebezpečím. Nebezpčí hrozí z toho, co se utrhlo zpod kontroly, zmocnilo se administrativy USA, tuneluje naši globální civilizaci v dosud nepředstavitelném měřítku. A teď tato "utržená moc" chce kamuflovat to, co se dělá, dotlačením EU do války s Ruskem. Toho se bojím zase já. A moc.

Mohu se mýlit. Proto mě zajímavá odpověď na otázku v titulku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lapsus dragounů, nebo připosranost "našich" medií? jan śafr 30. 03. 2015 - 12:19