Aprílové zastrašování spojenců "spojenci"

21. březen 2015 | 22.14 |

Pár poznámek na téma:

Aprílové zastrašování spojenců "spojenci"

(Mj. příležitost pro vlezdoprdelky; skončí to fraškou, traédií nebo obojím.)

Nejlepší komentář, který jsem dosud na Facebooku četl:

"Maya Lohniska: Kromě zodpovědně uvažujících realistů a pacifistů, opravdu neznám žádného čistého rusofila, zamilovaného do Putina. (Ale třeba taky v nějakém mizivém množství jsou, kdo ví.) Očekávala bych, že do skupiny realistů, poučených mj. dlouhodobým pobytem vojsk Varšavské smlouvy na našem území, bolševickou propagandou a na druhé straně "mírovými" misemi USA a NATO budou patřit skutečně moudré osobnosti. Ale je jich jak šafránu. Nebo mlčí. Na druhé, jednostranně prozápadní straně, jsou podle mého ti, kteří mají buď osobní zisk z prozápadní propagandy, nebo se cítí jako součást západní elity, či ti, kteří se budou radši mýlit s Američany než mít pravdu s Rusy. Lidé, co rádi splynou s davem a jako zdroj informací jim často stačí novinové titulky mainstreamu a nejdůvěryhodnější zpravodajství ČT."

K tomu jsem dodal:

"Zajímavé je, že se odpůrci a příznivci americké demonstrace síly (aprílového zastrašování spojenců "spojenci") rozdělují na "ruskou pátou kolonu" a "ochránce demokracie", přitom to jsou na jedné straně úplně normální lidi a na druhé straně jsou placení politici. Je to přinejmenším divné. Zdá se mně, že je to spíš rozdělení na zodpovědně uvažující lidi na jedné straně a kariéristické vlezdoprdelky ochotné sloužit každému, kdo je u moci. Nebo se pletu?"

O tom vypovídá i následující výměna názorů na Facebooku:

Radim Valenčík Otto - i tak se na to dá dívat. Ale oni to jako zastrašování či ukázňování spojenců chápou. Nechápou, že tím zbytečně nasírají a rozdělují. Zbytečně.

Honza BK zastrašování spojenců? Průjezd americké kolony je zastrašováním spojenců v NATO? a oni, tzn. Američani to tak chápou? to myslíš Radime vážně?

Radim Valenčík No to samozřejmě. Je to součást překrývání našich (teď myslím té naší, evropské či euroatlantické civilizace) problémů, místo jejich řešení. Přitom je nejvyšší čas tyto problémy řešit. Už teď to nebude jednoduché, bude si to vyžadovat kvalifikovanost a i určité oběti.

Honza BK Nepřekrývají Radime ty problémy spíše ti, kteří to tak brutálně zmedializovali a udělali z průjezdu megakauzu?

Radim Valenčík To opravdu ne. Průjezd nebyla "technická", ale "propagandistická" akce. To asi nebudeme zpochybňovat. A pokud někdo takto propagandisticky zkoušel terén (a sám to takto definoval), pak musel počítat s reakcí. Výraz "brutálně zmedializovali a udělali z průjezdu megakauzu" je velmi nepřesný. Ti, co nevyklidili propagandistický prostor v podstatě žádnými "médii" nedisponovali. To svědčí o skutečných postojích lidí u nás. Dík za přínosné argumenty proti těm, co vedou svět do záhuby, A oni ho tam opravdu vedou.

Viz: https://www.facebook.com/radim.valencik/posts/10202660350470442?comment_id=10202667159960675&offset=0&total_comments=25¬if_t=feed_comment

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.92 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář