Čím se liší sbírka na ND od placení ČT?

9. březen 2015 | 14.12 |

"Naši" politici se projevili v plné kráse. Nedělám nic jiného, než že přebírám informaci z Lidových novin a zvýrazňuji (tučně i v kombinaci s podtržením) to nejdůležitější. Jako např. to, že "Kvalita a vyváženost zpravodajství České televize přece není hlavním problémem našeho mediálního prostředí"(tipněte si, kdo řekl), nebo pokud by byly omezeny koncesionářské poplatky, pak by "zde vládly ruské mediální a společenskopolitické poměry, jimiž se prezident zřejmě inspiruje"(též si tipněte, kdo řekl).

Ani jeden politik si přitom nepostavil otázku, proč a jaký typ lidí byl ochoten obětavě přispívat na Zlatou kapličku (stavbu Národního divadla) a proč tentýž typ lidí odmítá platit spotřební daň z konzumu toho, z čeho je mu špatně a co ho poškozuje.

Tak tady je hlas "našich" politiků:

Pavel Bělobrádek (předseda KDU-ČSL)

0pt;mso-fareast-font-family: "Times New Roman";mso-font-kerning:16.0pt;mso-fareast-language:X-NONE; mso-bidi-font-weight:bold">Zpravodajství České televize má mnoho chyb, ale televizi veřejné služby potřebujeme. Nemyslím, že je nyní čas na rušení poplatků, ale na zlepšení kvality.

Martin Komárek (ANO)

Myslím, že se prezident vyjádřil v nadsázce. O zrušení poplatků lze uvažovat, ale pak by musela být veřejnoprávní televize financována ze zvláštních daní nebo z rozpočtu. V hodnocení zpravodajství by měli být politici - včetně prezidenta - zdrženliví.

Petr Fiala (předseda ODS)

Kvalita a vyváženost zpravodajství České televize přece není hlavním problémem našeho mediálního prostředí. Mnohem závažnější je, že významná část médií patří Andreji Babišovi a slouží jeho politickým a podnikatelským cílům. Za těchto okolností je potřeba podporovat a chránit veřejnoprávní média a jejich veřejnou funkci; je to jediná záruka vyvážených informací, a to bez ohledu na to, co se nám na jejich činnosti právě nelíbí. Nelze dopustit, aby celý mediální prostor zcela ovládly konkrétní ekonomické a stranické zájmy. Veřejnoprávní televize a rozhlas v tomto "zápase o kvalitu demokracie" mají důležitou úlohu. Jiří Dienstbier (ČSSD, ministr pro lidská práva)

Zachování kvalitní veřejné služby v oblasti médií je zásadní podmínkou udržení demokratické povahy společnosti. Měli bychom spíše uvažovat o jejím posilování a zlepšování, ne o likvidaci. Jinak už by si nás všechny mohli koupit ti, kteří za tím účelem investují do médií.

Jan Veleba (předseda Strany Práv Občanů)

Naprosto s panem prezidentem souhlasím a jsem v tuto chvíli jeden z mnoha tisíc. Já sám mám připraven příslušný návrh novely zákona s tím, že zrušit by se měly koncesionářské poplatky pro ty občany, které Česká televize poškodila a prokáže se to. Jinak by si občané mohli vybrat – platit dál poplatky ČT a nebo mírně navýšenou částku poskytnout kulturním institucím, které jsou rozpočtovými organizacemi státu. Pokud by zůstali věrni ČT, tak by si mohli vybrat, zda nechtějí radši podpořit regionální studia v Brně či Ostravě, tedy platit poplatky přímo tam.

Miroslava Němcová (ODS)

S názorem pana prezidenta zásadně nesouhlasím. Jeho útok je nebezpečnou hrou, na jejímž konci budou "znormalizována" média veřejné služby. Nesvobodná média jsou znamením totalitních režimů, znamenají konec demokracie. Nechci, aby zde vládly ruské mediální a společenskopolitické poměry, jimiž se prezident zřejmě inspiruje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/ceskou-televizi-potrebujeme-vzkazuji-politici-zemanovi-pew-/zpravy-domov.aspx?c=A150307_134723_ln_domov_jzl

K tomu mj. viz z nedávno napsaného článku:

Rozdělení je dáno vnějšími faktory, resp. vnějším politickým tlakem na naši zemi. Jedni se domnívají, že ekonomická, politická, technologická a vojenská moc USA vyřeší všechny problémy našeho světa i naše, druzí se obávají, že současný způsob uplatňování moci USA vede svět od problému k problému a v poslední době, jak se zdá, do katastrofy. Můžeme tuto alternativu formulovat s různými modifikacemi, ale koneckonců jde právě o toto. A z tohoto hlediska jsme pod tlakem. Čím významnější roli kdo personifikuje tam, kde se vytvářejí názory lidí a kde se rozhoduje, tím pod větším tlakem je. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2129-kdo-rozdeluje-lidi-ct-zeman-nebo-nekdo-jiny.html

(Doporučuji přečíst celé)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře