K pramenům Pitkovického potoka (3) K Benicím

12. březen 2015 | 07.00 |

Předjaří jen nejvhodnější doba na procházku k pramenům. Loni jsem byl u pramene Botiče a pak i jeho přítoku - Chomutovického potoka, který je vzdálen od Prahy ještě víc, než samotný pramen Botiče. Objevil jsem přitom krásný les s výhledy až k pohraničním horám.

Letos jsem se vydal k pramenům dalšího z přítoků Botiče - Pitkovického potoka. Foto ze soutoku s Botičem i foto z významné Pitkovické stráně, na které bude zakrátko rozkvétat křivatec český i koniklec, jsem přinesl už loni. Letos se vydávám z Pitkovic k pramenům a neutším ještě, co mě čeká. Pramen Pitkovického potoka by měl být ještě dál od Prahy než Chomutovického potoka.

Foto 1: Cesta podíl Pirkovického potoka směrem k Benicím.

Foto 2: Skalní útvar před Benicemi.

Foto 3: Příměstká osada v Pitkovích směrem k Benicím. Pěkná. Všechny ulice zde nesou název hub. Je zde i chorošová nebo lošáková. V blízkosti ale žádné typicky houbové lesy nejsou.

Foto 4: A to už je u potoka v Benicích. Je zde velká vila, u ní ostrůvek s těmito zvířátky. Poznáte je? V příštím pokračování o nich více a zejména jedno z největších překvapení, které mě na cestě potkalo.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář