S VŠFS v Botanické zahradě (1) Ochutnávka

1. březen 2015 | 19.28 |

Nakonec zase všechno vyšlo. Nevím, čím to je, protože je tomu tak vždy, a nechci věřit v nadpřirozené síly. Dopoledne začalo pršet, pak i sněžit. V 15.00, když se nás sešlo asi třicet, už bylo přijatelně a na konci nedělní procházky už nám občas zasvítilo sluníčko. Přidali se i pražští Vycházkáři a pár lidí ze Sysifa. Jako vždy dobrá parta. Dokonce se k nám  během procházky přihlásila jedna absolventka VŠFS, která o vycházce nevěděla a zašla do Botanické zahrady v tuto dobu zcela náhodně.

Příště - za dva tři týdny - vyrazíme do Pikovic, podívat se na rozkvétající kandík psí zub. Klenot lesů kolem Prahy.

Teď malá ochutnávka. A kolik druhů kytek jsme viděli? Méně než dvacet, 20 až 30, vice než třicet? To až zítra, kdy ukážu ty nejhezčí kytky.

Foto 1: Tady jsme. Bohaté spektrum účastníků - tím zajímavější bylo "peripatetění".

Foto 2: Z nejkrásnějších fotek květin chci udělat zítřejší pokračování. Ale neodolal jsem toto dát už dnes. Odkvétající talovíny s bledulemi v rozpuku a plné kráse. Dole je dokonce vidět i ladoňka.

Foto 1: Když jsem uviděl toto, spadl jsem málem pod stůl. Netušil jsem, jakou nádheru jsem vyfotil. Co to je? No přece odvážná čemeřice. Uvidíme ještě další druhy.

Foto 1: To už je závěr vycházky. Sluníčko svítí. Jsme na nábřeží. Labutě, racci, kachny. Zítra a v dalších dnech vše podrobněji.

(Pokračování - nejhezčí kytky)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře