V Českém krasu začalo jaro (4)

28. únor 2015 | 07.00 |

Prý v Pražské kotlině začíná jaro nejdříve 26.2. Letos si pospíšilo. V zahrádkách už kvete leccos. Ale přímo v přírodě?

V sobotu jsem si vyrazil od Srbska směrem na Karlštejn (do kopců). Málo známé, ale kouzelné místo. Pochopitelně s očekáváním dobrého oběda. Na malé ploše se zde tísní několik dobrých hospod a letos přibyla ještě další. Konkurence dělá divy. Zůstal jsem věrný té své. Malé, nenápadné hned v centru. Udělal jsem dobře - dršťkovka, smažená makrela s domácím bramborovým salátem, jako moučník šulánky s mákem a nefiltované pivo od Bernarda. Cena? Ta v penězích symbolická, ale jinak určitě hodně velká, nejméně kilo nadváhy.

Jaro už skutečně začalo. Viděl jsem několik čerstvě rozkvetlých podléšek, které se nemýlý a vylezou, až nastane čas. Pukly už pupence dřínu a objevily se nádherné žluté hvězdičky. Občas zavoněla i sluncem prozářená příroda.

Foto 1: O tom to lesním hřbitůvku jsem neměl ani tušení.

Foto 2: Tady by se věčně odpočívalo! - Ale mám vyhlédnuté lepší místo.

Foto 3: Slunce kolem 13.00 přírodu už rozpálilo k přímému milostnému použití bez následků plynoucích z prochlazení. Je na čase poobědvat.

Foto 4: Ještě jeden pohled na nebeské rovnoběžky doprovázejí cestu, které se protínají v nekonečnu. A vzhůru do údolí na oběd.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář