Potřetí v Turecku, opět skvělé (27) Výlet od hor

5. únor 2015 | 07.59 |

 S odstupem času se vracím k dokončení seriálu o dovolené v Turecku.

Vracím se k příjemné části letošní letošní dovolené, kterou jsem ztrávil v Turecku – v okolí Antalye. Výjezd s jedním přespáním jsme si udělali i do Pamukkale, což je neuvěřitelně nádherné místo, navíc plné antických památek. V Turecku jsem potřetí a vždy nadšen. Krásná, zajímavá, přátelská a dynamická země.

Někdy si říkám, že by stálo zato připravit studijní směr "Turecké hospodářství – včera a dnes" na naší univerzitě (VŠFS). Myslím si, že by se našlo dost zájemců denního i kombinovaného studia. (Pokud mě někdo ze zájemců o takové studium, příp. sympatizantů podpoří, pustím se do toho.)

Vybírám nejzajímavější zážitky. Bedlivě cenzuruji, protože vše, co jsem během týdne viděl, by vydalo na celý rok.

Poslední tři dny jsme strávili v hotelu nedaleko nádherného historického města Side. Dnešní foto jsou z největšího výletu poslední den před odletem. Vydal jsem se brzo ráno z hotelu až do hor. Lesy v horách jsou krásné. Přšelo, ale i to přispělo k nádhernému zážitku.

Foto 1: Z lesů se páří. Je to nádhera.

Foto 2: Skoro jako u nás. Ale vegetace je trochu jiná. Jsem asi 25 km od moře. To údolí dole musím přejít.

Foto 3: Už jsem na druhé straně. Toto je místní druh plaménku. Prší stále víc. Pár kapek dopadlo i na objektiv (proto ty šmouhy).

Foto 4: Touto cestou se vracím zpět do hotelů. Prší víc a víc. Za chvíli bude liják, Čeká mě ještě asi pět hodin rychlé chůze a trochu i bloudění. Vracím se až za tmy. Večeří jsem stihl. A hlavně pití, které mám zaplacené a které tentokrát potřebuji. Ušel jsem přes padesát kilometrů bez chvilky odpočinku a závěrečnou část v lijáku. Ale stálo to zato. Víc foto už bohužel nemám. Fotoaparát jsem musel před deštěm schovat a ráno jsme odjížděli velmi brzy. Takže - Sbohem Turecko! Teď už vím, že se sem vrátím v květnu. Přidá se někdo?


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář