Potřetí v Turecku, opět skvělé (25) Výlet od hor

3. únor 2015 | 07.00 |

 S odstupem času se vracím k dokončení seriálu o dovolené v Turecku.

Vracím se k příjemné části letošní letošní dovolené, kterou jsem ztrávil v Turecku – v okolí Antalye. Výjezd s jedním přespáním jsme si udělali i do Pamukkale, což je neuvěřitelně nádherné místo, navíc plné antických památek. V Turecku jsem potřetí a vždy nadšen. Krásná, zajímavá, přátelská a dynamická země.

Někdy si říkám, že by stálo zato připravit studijní směr "Turecké hospodářství – včera a dnes" na naší univerzitě (VŠFS). Myslím si, že by se našlo dost zájemců denního i kombinovaného studia. (Pokud mě někdo ze zájemců o takové studium, příp. sympatizantů podpoří, pustím se do toho.)

Vybírám nejzajímavější zážitky. Bedlivě cenzuruji, protože vše, co jsem během týdne viděl, by vydalo na celý rok.

Poslední tři dny jsme strávili v hotelu nedaleko nádherného historického města Side. Dnešní foto jsou z největšího výletu poslední den před odletem. Vydal jsem se brzo ráno z hotelu až do hor. Dojdu tam?

Foto 1: Slavné vodopády kousek za Manavgat. Častý cíl turistů. Za vstup do areálu se platí a turistický průmysl zde pracuje na plné obrátky. Byl jsem zklamán. Nic moc. Skoro jako obřanský splav na Svitavě, kam jsme se chodívali v dětství koupat.

Foto 2: Hned vedle je mnohem zajímavější most z římské doby. Nikdo sem nezajde.

Foto 3: Už se blížím k horám. Trochu začíná pršet.

Foto 4: Na kraji hor. K pobřeží je to asi 20 km. Moc se mi tu líbí, přestože prší.


(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře