Potřetí v Turecku, opět skvělé (24) Side III.

2. únor 2015 | 07.00 |

 S odstupem času se vracím k dokončení seriálu o dovolené v Turecku.

Vracím se k příjemné části letošní letošní dovolené, kterou jsem ztrávil v Turecku – v okolí Antalye. Výjezd s jedním přespáním jsme si udělali i do Pamukkale, což je neuvěřitelně nádherné místo, navíc plné antických památek. V Turecku jsem potřetí a vždy nadšen. Krásná, zajímavá, přátelská a dynamická země.

Někdy si říkám, že by stálo zato připravit studijní směr "Turecké hospodářství – včera a dnes" na naší univerzitě (VŠFS). Myslím si, že by se našlo dost zájemců denního i kombinovaného studia. (Pokud mě někdo ze zájemců o takové studium, příp. sympatizantů podpoří, pustím se do toho.)

Vybírám nejzajímavější zážitky. Bedlivě cenzuruji, protože vše, co jsem během týdne viděl, by vydalo na celý rok.

Poslední tři dny jsme strávili v hotelu nedaleko nádherného historického města Side. Dnešní foto jsou z největšího výletu poslední den před odletem. Vydal jsem se brzo ráno z hotelu až do hor. Dojdu tam?

Foto 1: Nejdříve jsem prošel voňavým lesem hned za hotelem.

Foto 2: Roste lze poměrně velké množství hub, nějaký druh klouzků. Byla byla by z nich dobrá smaženice, ale jídla je na hotelu víc než dost.

Foto 3: Pěkná mešita v nedalekém městě Manavgat (necelých 20 km od hotelu). Všimněte si supermarketu zboku přímo v mešitě! Z dalšího obrázku budou vidět podrobnosti.

Foto 4: Čekali byste v mešitě něco takového?!


(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře