Jaro už je Na Slupi (2)

30. leden 2015 | 07.00 |

Krátce poté, co jsem se vrátil ze Španělska, mě v Praze čekalo překvapení.

Příchod jara si vždy spojuji s okamžikem, kdy rozkvetou talovíny. Krásná sluníčka, která si dávají pozor, aby se nerozsvítila předčasně. Uvidíme, jak to bude letos. V Botanické zahradě Na Slupi v Praze už talovíny rozkvetly v hojném počtu. A s nimi i další květy. K tomu jsem přidal i foto květů z dalších míst v Praze.

Pro srovnání dávám odkazy z minulé návštěvy před měsícem. Zájemce zde najde, jak se do této botanické zahrady dostat (pro ty, co nejsou z Prahy a chtějí si sem odskočit z centra), dále pak informace o tom, co zde lze vidět kromě kytek (liluputky, jejichž kohoutci neustále příjemně kokrhají, velmi dobře upravené venkovní geologické muzeum aj.)

http://radimvalencik.pise.cz/1934-kvety-v-zime-botanicka-zahrada-na-slupi-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/1935-kvety-v-zime-botanicka-zahrada-na-slupi-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/1939-kvety-v-zime-botanicka-zahrada-na-slupi-3.html

http://radimvalencik.pise.cz/1941-kvety-v-zime-botanicka-zahrada-na-slupi-4.html

Foto 1: Toto je zimolez též v Botanické zahrady Na Slupi. Kvete celou zimu a lze ho vidět např. i na Karláku (hned u tramvajové stanice 4, 10, 16 a 22 směrem od I. P. Pavlova dolů, vpravo od ní).

Foto 2: Čínská višeň. Nádherný kontrast s olověnou zimní oblohou. Je na více místech v Praze. Tato je u Jachtklubu nedaleko porodnice v Podolí.

Foto 3: Na tuto kytičku (nevím jak se jmenuje) se chodím dívat každý rok. Roste na kraji příkopu v ulici Zahradníčkově na Praze 5. Každý rok se plocha, kterou obsadila, rozšiřuje, takže místo jí evidentně svědčí. V tuto dobu se objevují jen první nesmělá poupátka. Letos už také rozkvetla v plné kráce.

Foto 4: Hlaváč vyfocený nedaleko zahradnictví v Chuchli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jaro už je Na Slupi (2) ondrey 31. 01. 2015 - 11:56