Zemanovy Hovory z Lán na Rádiu Hortus?

23. prosinec 2014 | 10.24 |

Český rozhlas odmítl vysílání Hovorů z Lán s M. Zemanem jako hlavním účinkujícím v přímém přenosu. M. Zeman zase odmítl nechat se sestříhat a vystříhat. Na stránkách Českého rozhlasu se objevil hrdý článek o tom, že Hovory z Lán končí, viz:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/porad-hovory-z-lan-zrejme-konci-zeman-odmita-predtaceni--1435765

Ve skutečnosti končí spíše "Český" rozhlas. Jak pokud jde o možnost vysílání atraktivního pořadu, tak i pokud jde o důvěru v něj. Prezidentův mluvčí pak veřejnosti sdělil, že o Hovory z Lán nepřijdeme. A tak vznikla otázka, které médium je zprostředkuje. Spíše jako licitaci než tip bych z tohoto hlediska obrátil pozornost na Rádio Hortus spravované Jazzovou sekcí, viz:

http://www.radiohortus.cz/

Jedná se sice "jen" o internetové rádio. Ale za ním stojí nesmírně poctiví, kvalifikovaní a stateční lidé včetně Karla Srpa.

V době, kdy se hlavní média – a to dokonce "pod vedením" těch sdělovacích prostředků, které si povinně platíme z našich daní – obrátila proti národu (slouží těm, kteří ženou naši zemi do velmi složité situace), je proti těm "koupeným" nutno postavit alternativu. Třeba v podobě takových médií, jakým je Rádio Hortus. (Píšu ho schválně s velkým "R", protože je to skutečné rádio.)

Nebojím se, že by se obsah takto vysílaných Hovorů z Lán rozšířil méně, než při vysílání "Českým" rozhlasem. Zakázané ovoce nejlépe chutná a příslušný odkaz na Hovory z Lán určitě zaplní internetový svět.

Mj. – možná, že se role ujme jiné, nějaké "reprezentativnější" médium. Ale pokud jsem tímto článkem na Rádio Hortus pouze upozornil ty, kteří ho zatím nesledují, i tak splnil svůj cíl. Především bychom však měli začít vážně uvažovat o alternativě skutečně svobodných médií. Budeme je potřebovat. A není to nereálné. A to i pokud jde o televizi:

http://radimvalencik.pise.cz/1241-internetova-tv-zcela-realna.html

Rádiu Hortus pak chci i při této příležitosti popřát do Nového roku, aby pokračovalo ve své užitečné práci a bylo i nadále oporou v této složité době.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář