Potřetí v Turecku, opět skvělé (14) Pamukkale V

3. prosinec 2014 | 07.56 |

Zbytek letošní dovolené trávím v Turecku – v okolí Antalye. Výjezd s jedním přespáním jsme si udělali i do Pamukkale, což je neuvěřitelně nádherné místo, navíc plné antických památek. V Turecku jsem potřetí a vždy nadšen. Krásná, zajímavá, přátelská a dynamická země.

Někdy si říkám, že by stálo zato připravit studijní směr "Turecké hospodářství – včera a dnes" na naší univerzitě (VŠFS). Myslím si, že by se našlo dost zájemců denního i kombinovaného studia. (Pokud mě někdo ze zájemců o takové studium, příp. sympatizantů podpoří, pustím se do toho.)

Vybírám nejzajímavější zážitky. Bedlivě cenzuruji, protože vše, co jsem během týdne viděl, by vydalo na celý rok.

Čtrnáctý díl seriálu je též věnován Pamukkale. Fascinující místo.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pamukkale

Foto 1: Jedna z hrobek ve městě mrtvých. V antických dobách do Pamukkale proudily davy nemocných, aby se v kouzelných lázních a s využitím tehdejších specialistů vyléčily. U vchodu však proběhl výběr a beznadějné (i méně nadějné) případy nebyly připuštěny, aby nekazily statistiku. Město mrvých se tak rychle rozrostlo.

Foto 2: Pohled na část města mrtvých. Vše co v hrobech bylo, je (a bylo už dávno) vybráno. Pamatujte si, co říká pan Smrtka: "Je přísně zakázáno brát si s sebou cokoli do hrobu!" (Oni vám to totiž stejně ukrad

Foto 3: Zbytky starých chrámů.

Foto 4: Jeden z chrámů.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář