Praha verus Venkov kvůli Zemanovi?

15. listopad 2014 | 16.49 |

Na svůj článek k tomu, zda 25. výročí Listopadu vyzní pro Zemana nebo oproti němu, viz

http://radimvalencik.pise.cz/1828-17-listopad-2014-pro-nebo-proti-zemanovi.html

jsem dostal řadu ohlasů, které určitým způsobem staví Prahu proti Venkovu. Proti Zemanovi je prý jen Praha, zatímco Venkov stojí za Zemanem.

Myslím, že je to jinak. Praha v nedávných dobách odmítla politiku importu pozdního Majdanu, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1717-volby-2014-odmitnuti-politiky-prazskeho-majdanu.html

A o ničem jiném spor o Zemana není. Není to politik dokonalý. Znám ho dlouho. Několikrát jsem na přelomu 70. a 80. let navštívil velmi zajímavé diskuse ve Sportpropagu, kam se mnozí báli chodit. V době dělení federace jsme spolu jako poslanci FS vykouřili hodně cigaret. Velmi si ho vážím, ale už delší dobu ho nevyhledávám. Vím, co umí lidé kolem něj. Jde však především o to, že M. Zeman v současné době představuje určitou bariéru globální politiky vyhrocování konfliktů, která ohrožuje naše přežití. Nás všech.

Politika vyvolávání a vyhrocování konfliktů je projevem krize, která má svůj obecný původ v tom, že se nedaří změnit charakter ekonomického vývoje (o tom píšu ve svém seriálu o reformách ve skupině "Reformy? – Reformy!"), viz:

https://www.facebook.com/groups/728107677207981/

a konkrétní důvod v tom, že institucionální systémy vyspělých zemí (počínaje USA) byly ovládnuty strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad. Tuto politiku slepé uličky dnes reprezentuje Schwarzenberg a jemu podobní, včetně Zaorálka (aniž by si snad uvědomovali, čemu vlastně slouží). Cesta z této slepé uličky vývoje civilizace bude velmi náročná. M. Zeman se díky své intuici staví proti ní. (Mj. nebylo tomu tak od počátku ukrajinské krize.)

Mj. – mám výborný nápad, jak snadno ukázat, že v současném střetu nejde o "Hádání Prahy s Venkovem". Ať Venkované přijedou 17. listopadu do Prahy na Klárov ve 14.00. Tam si budou moci vyměnit názory s Pražany. A ať Pražané pozvou Venkovany na tuto akci do Prahy. Své příbuzné či známé. Formou tohoto článku to dělám i já ve vztahu ke svým příbuzným a známým.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Praha verus Venkov kvůli Zemanovi? jarda 15. 11. 2014 - 23:01