Zemanův úlet a úlety antizemanovců

3. listopad 2014 | 09.12 |


M. Zeman se v Hovorech z Lán dopustil hrubé chyby a obecně nepřijatelného činu, když současnou verzi služebního zákona označil velmi neslušným výrazem. Došlo k tomu v samotném závěru pořadu (ve 48 minutě z 51), v době, kdy už z jeho vyjadřování byla zřejmá určitá únava. To ho ovšem neomlouvá.

Vulgarismů "na hraně" se dopustil v tomto rozhovoru již před tím dvakrát. Ty ovšem byly v jednoznačném kontextu kritiky jeho oponentů za překračování mezí přijatelnosti při používání vulgarit či činů, které jsou projevem krajní vulgarity, příp. její podpory. Posledním použitím vulgarity se tak sám zařadil na jejich úroveň.

Některá média toho okamžitě ve zpravodajství využila a prezentovala Zemanovo použití vulgarit tak, že normální člověk měl pocit, že se prezident zbláznil, nebo že celá věc je vymyšlena. (Naletěl jsem i já, za což jsem se vzápětí omluvil.)

Použití vulgarit je obecně nepřijatelné. V době, kdy dochází k vyostřování nejrůznějších konfliktů (zejména v důsledku vývoje mezinárodní situace), je použití vulgarit velmi nebezpečné. Přispívá k "nekomunikaci" (k neschopnosti vnímat názor či argumentaci druhého), uvolňuje zábrany, člověk má tendenci podléhat stále více jednostrannému hodnocení reality a nechat s sebou manipulovat. To je právě to, co velmi akutně ohrožuje vývoj u nás. Z tohoto hlediska v případě M. Zemana nešlo jen o "přešlap".

Antizemanovci využili příležitost a nelze se jim divit. Čekal jsem však přece jen inteligentnější reakci z jejich strany. Zejména od některých z nich. Od těch, co se stále ještě snaží uchovat určitou míru objektivity a nadhledu. Sami se dopustili celé řady "přešlapů". Mohou se hájit tím, že nejsou v pozici prezidenta, toho, kdo reprezentuje zemi. Přesto však těch přešlapů bylo hodně:

- Většina vyslovovala naprosto suverénní soudy jen na základě převzatých (a patřičně upravených informací). To člověk, který chce být objektivní a s nadhledem neudělá, resp. pokud ano, tak se snaží chybu, která tím vznikla, napravit.

- Zapomněli na biblické přirovnání o třísce a trámu v oku. Mnohem větší vulgarity omlouvali, podporovali či tolerovali před Zemanovým rozhovorem a dokonce i v průběhu diskuse k tomuto rozhovoru.

- Navíc v mnoha případech se pak snažili v používání vulgarit M. Zemana překonat. (Nechce se mi věřit, že všem, co to dělali, jde o to, aby se lidé co nejvíce zbavili zábran v konfliktech, které nás čekají.)

To, co se stalo, podstatně ovlivní vývoj v nejbližších dnech, kdy si připomínáme polokulaté výročí Listopadu.

Na profilu Eugena Kukly k tomu proběhla včera (2.11.2014, zhruba od 21 hodin) velmi poučná diskuse, viz:

https://www.facebook.com/eugenkukla?fref=ts

Uveřejňuji ji celou, protože opravdu stojí zato (a nechci, aby se někdo domníval, že vybírám jen to, co se mi hodí). Poznámka pro čtenáře - diskuse se rozjíždí poměrně nezajímavě, pak ovšem nabírá grády:

Eugen Kukla: se ptá, zda veřejnoprávní rádio dostane od Rady pokutu.

Lukáš Hudec: naopak medaili

Martin Mostek: to bude těžký, vis major

Monika Kodejšová Adamíková: Tak určitě

Filip Cwierz: V záznamu to všechno bylo okamžitě vypípáno. A prezident asi nelze přerušit. No bude to ještě velmi zajímavé.

Miroslav Mareš: Ten pořad z Lán plný vulgarit by se měl zrušit

Eugen Kukla: Pád Říše římský...ale je to p.del!

Petr Ptáček: "V konečném stadiu nastává alkoholická demence, jíž předcházejí typické povahové změny osobnosti," říká psychiatr

David Šutera: Zeman to zatáhne, když má na to, přijít do rádia jako dělo, tak má i na pokuty, né?

Monika Kodejšová Adamíková: Jediné řešení je, momentálně, začít ho ignorovat, nepouštět o něm nic v TV, v rádiích, nedělat rozhovory, prostě NIC!

Martin Wiederman: Zeman je členem Pussy Riot! Musí nasírat každým slovem.

David Šutera: ne nerušit, ať si to může poslechnout celý svět. Šířit a sdílet, jako fotografie z roku 1968 se to musí dostat do světa! I kdyby to měl někdo vyvést na audiokazetě přes hranice plné estébáků.

Lukáš Hudec: Nechápu co se čílí, Zeman znesvětil chrám stejně jako Pussy Riot.

Aleš Johanovský: Přesně. Nastavoval zrdcadlo

Eugen Kukla:David Cerny, ten námořník a žurnalista: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4896670149906...

Tak takhle nějak vznikají židovské vtipy: "Moderátor prezidenta upozornil, ale bylo to živé vysílání, " hájí se rozhlas kvůli odvysílání rozhovoru s prezidentem plným vulgarit, "v archivu už jsou Hovory v Lánech vypípané." Být radou, tak stejně tomu rozhlasu ten flastr dám.

Radim Valenčík: Ujel jedinkrát - v případě služebního zákona. Tam se postavil na úroveň jeho kritiků. S těmi PR je to ostuda těch, co je navrhovali na Sacharovu cenu. Ti by měli mlčet.

Jen pro zajímavost - kdo z vás poslouchal celý rozhovor a nereaguje jen na to, co se o něm napsalo?

Mary Jirovska: Nahrála bych cédéčka a rozdávala na náměstích!

Radim Valenčík: Lukáš Hudec - naprosto přesné.

Luděk Kvapil: Mělo by.. Přece si nemůžou kdejakého pobudu zvát do přímého vysílání...

Radim Valenčík: Ad Mary Jirovská: Udělejte to! A teď řekněte zcela pravdivě - poslouchala jste ten rozhovor? - Ale pravdu!

Martin Wiederman: RV : já jsem to neposlouchal a jsem nadšený!

Radim Valenčík: ?????

Eugen Kukla: Posun od Jistě pane ministře k Monty Python nejsilnějšího kalibru.

Jana Trumpf: Proc radiu..virozu mel Zeman

Lukáš Hudec: spíš Show Bennyho Hilla

Mary Jirovska: Valenčík: Ale ano. Nejdřív se to děsně sekalo (asi bydlím moc blízko hradu))), ale pak se to rozběhlo jedna radost. Hnůj s hnusem.

Radim Valenčík: Bohužel, Evžene, takový je náš současný svět. Jde jen o to, kdo se snaží se z toho dostat. A v tom mě Zeman zklamal. (O jiných si ovšem nedělám iluze.)

Ivana Mádrová: Ten redaktor to měl normálně utnout a skončit. I kdyby pak dostal padáka. RV . bohužel jsem to slyšela celé. Tristní zážitek.

Lucie Vopálenská: Ne. Proč? Sprostá slova vypípali a živák šel před desátou.

Mary Jirovska: Mě tedy Zeman nezklamal.

Radim Valenčík: Takže, Mary, kdy (zhruba ve které minutě) se Zeman vyjádřil vulgárně o služebním zákonu? (Ale rychle, tak 3 minuty, aby to bylo důvěryhodné.)

Martin Wiederman: RV on to pan Hudec myslel trošku jinak. Také já si dělám legraci. Trošku se tím vytrácí to kouzlo.

Jindřich Oplt: taky už mne napadlo, že by rozhlas měl dostat pokutu... i když se obávám, že se zítra objeví argumenty, že rozhovor nebyl autorizován, že se jedná o sestříhané momenty vytržené z kontextu atd.... jinak na výše položenou otázku přiznávám, že jsem měl snahu si ten rozhovor vyposlechnout celý, ale při nejlepší vůli jsem to nedokázal...

David Šutera: Jsem pro každý názor, ale pomyslete. Když budou další Hovory z Lán nuceně předtočené, čí to bude ostuda? Rozhlasu? To je stejné jako tvrdit, že Havel může za to, že se po revoluci kradlo. Nikdo nás hlídat nebude, ani Ježíš není hlídací pes. Naše společnost to jsme my všichni.

Radim Valenčík: Mary - ještě dvě minuty.

Mary Jirovska: Valenčík: nevím, nesledovala jsem minuty. Při těch gradech... to snad ani nemyslíte vážně!

Michal Servus: je čas pohovořit s poslancem za každý volební obvod. A senátorem také. Tohle je na pováženou a vrchní velitel našich vojsk to zjevně nezvládá zdravotně.

Ivana Mádrová: Davide, máte pravdu, ale nehlídat znamená předpokládat u všech jistou úroveň. Věřte, že kdybyste tam seděl vy, vypnuli by vás už po první sprosťárně a příště byste už žádné hovory odkudkoliv nenatočil. to mi věřte.

Radim Valenčík: Ne. Vy jste lhala a neposlouchala jste projev celý. Takže se vyjadřujte, až si ho celý poslechnete.

Eugen Kukla: Má otázka byla jen:
Dostane VP rozhlas pokutu, či ne?

Radim Valenčík: Evžene - ty jsi to poslouchal celé? (Tvoje otázka ve mně totiž budí určité podezření.)

Iveta Nejtková: já doufám že ano

Mary Jirovska: Šmarjá, pane Valenčíku, proč tu testujete lidi? Si to pusťte a protrpte sám, toho pána, který Vás zklamal.

David Slabý: Když se moc mluví o letadle PPF, utneš to pár kun..ma. Pokutu nedostane nikdo.

Pavel Doktor: BTW P..del je medicínský termín, viz http://www.ceskatelevize.cz/.../10314156487-uchem.../video/

Video — Uchem jehly — Česká televize

Pořad v České televizi

Radim Valenčík: No to je jednoduché, Mary. Vy to chcete rozdávat na CD a sama jste to celé neslyšela. Pokud byste to celé slyšela, tak byste to určitě (vsadím se) na CD nerozdávala. Tak si to poslechněte - a platí to i pro další - a pak se vyjdřujte. Je to tady:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/zeman-v-hovorech-z-lan-neni-podstatne-jakym-letadlem-jsem-se-z-ciny-vracel--1415612

Olga Behounek: Nedostane! Vsázím se o cokoliv! :) Zase jen hmla s mlhou promísená, kecy na koledu a "my za nic nemůžeme", báťuško, odpusť provinivším se! Fúúúúj"

Ivana Mádrová: Pavle, kdyby to byla jen pr.el, bylo ty to ještě dobré.

Radim Valenčík: Zeman se snížil na úroveň žumpy. Ovšem interpretace jeho rozhovoru je žumpa sama. Těžká doba, ve které žijeme. A slušný člověk by neměl chválit žumpu.

Jana Jirušková: Měl by dělat "jakoženic"?

Helena Heluše: Doufam ze ano, protoze kdyz jsem to slyšela, malém jsem nabourala a byls jsem stastna, ze se mnou nejela dcera - 9 let

Radim Valenčík: Mj. - ten, kdo to slyšel celé (proto podezírám i Evžena, že se vyjádřil s neznalostí věci), by velmi stěží přišel na způsob, jak zkonstruovat žalobu na ČRO.

Ivana Mádrová: Žaloby nebude třeba, zachová-li se tak, jak má.

Radim Valenčík: Jo. Odvysílá Krylovu písničku o demokracii.

Jana Jirušková: Ivano, myslíte tím, že odstoupí??? Nemyslím teď pana Pokorného.

Mary Jirovska: Pane Valenčíku, visí mi to tady už tři hodiny, děkuji za váš odkaz. Je mi líto, že Vás Váš pan prezident zklamal, a slibuju Vám, že udělám všechno, co je v mých silách, aby se to neopakovalo. Obávám se ale, že v mých silách toho je žalostně málo. Přeji hezký večer.

Helena Heluše: Já jsem to slyšela a divím se, ze lide nejsou v ulicích a nesvrhnou prezidenta. Znám par jeho voličů a moc jim "děkuji"

Rudolf Vonásek: Odporný člověk. https://www.youtube.com/watch?v=ZVOND1lkkkI

Iveta Nejtková: Ještě 3 roky a 125 dní nás tento člověk bude reprezentovat jako hlava našeho státu.

Petr Ptáček: Není to politická cenzura, vypípat pořad!?!

David Šutera: ostuda českého presidenta nejde přilepit na Český Rozhlas. Považte, vždyť by ta zeď spadla, pod tíhou těch sprosťáren. A čím by se to tam přilepilo. Lepidlem KLAUS, řady HAVEL JE KOMUNISTA?

Ivana Mádrová: Myslím si, Jano, že se to zase zamete pod koberec. Prohřešky mocných se bagatelizují a někdy mám pocit, že i zdůrazňují schválně, aby se zakryly větší průšvihy. Takové Vrtěti psem. Lidi o tom budou teď minimálně týden mluvit a mezitím se schválí nějaký špatný zákon nebo promlčí nějaká rozkrádačka - jako to tak bývá.

Aleš Johanovský: Kunda holt na pár dní vystřídá v mediální agendě mikinu .. myslim že to Miloš demonstruje dobře.

Radim Valenčík: Ad Rudolf Vonásek. Bohužel, právě v tom měl Zeman plnou pravdu.

Eugen Kukla: Má otázka byla jen: Dostane VP rozhlas pokutu, či ne?

Radim Valenčík:http://cs.wikipedia.org/wiki/Pussy_Riot

Pussy Riot – Wikipedie

Pussy Riot (v překladu "Kundí vzpoura") je ruská dívčí[1][2]punk rocková skupina se sídlem v Moskvě. Skupina byla...

Jana Jirušková: Nedostane.

Jarmila Sramkova: ja pevne doufam, ze ne, za tenhle hnuj prece nemuze byt zodpovedny!!

Radim Valenčík: A abychom se vyhnuli překladatelským oříškům: http://www.czechfreepress.cz/.../pussy-riot-porod...

Pussy Riot - pôrod zmrznutého kurčaťa

Ruské výtržníčky Pussy Riot (preložte si tento názov do slovenčiny) z chrámu vraj považujú za svoj vzor...

Olga Behounek: To není otázka předložení žaloby, to je zvrácený pocit představitele státu, že mu je vše dovoleno. Není. I kdyby motyka spustila a ovar odstoupil, nic se nezmění, stále budeme v područí nikým nevolených "elit", budeme poslouchat jejich tlachy a nanejvýše se rozohníme v diskuzích na facebook. Nemusím žalovat každou hnidu, která se mi usídlila v kožichu, mohu však opovrhovat tím, kdo se cítí být povolán reprezentovat zemi, v níž žiju a kterou považuji za svou vlast. Haj hou :)

Radim Valenčík: Neměli by spíše chytit za nos ti, co tímto pošpinili památku Sacharova?

Jana Jirušková: Pane Valenčíku, nepleťte sem pana Sacharova. Dotaz dal Eugen naprosto jasný.

Aleš Johanovský: Já doufám že tu pokutu dostane ;-) to bude další část demonstrace zkur*ených pravidel zdejšího absurdistánu.

Ivana Mádrová: Eugene, asi nedostane, ale možná bychom je měli navrhnout na nějakou Křišťálovou lupu, Ona je to vlastně osvětová činnosti, otvírají oči i těm, kteří ho volili a mají ho za autoritu. Takže vlastně možná ocenit

Radim Valenčík: Evžene - poslechni si to celé. A pak si polož otázku, jak by se taková žaloba (ze které bych měl radost) dala zkonstruovat. Myslím, že to není reálné.

Jana Jirušková: Ivano, přímo v tomto vlákně vidíte, že někteří oči neotevřou nikdy.

Monika Kodejšová Adamíková: Nechci být neuctivá ke statusu, natož ke všem vašim komentářům, ale v kontextu Zemanova dnešního "projevu", a vůbec, celkově v kontextu, dovolila bych si připomenout rčení " Kunda proti vodě, utáhne tři lodě!" Tak na to prosím nezapomeňte

Nadia Rovderova:http://zpravy.idnes.cz/hovory-z-lan.../domaci.aspx...

Zeman pronesl projev plný vulgarismů. Nemůžeme za to, brání se rozhlas - iDNES.cz

Nedělní Hovory z Lán pojal prezident Miloš Zeman...

Radim Valenčík: Ale Sacharov se patří. Mně je z určitých důvodů velmi blízký. A je mi celkem jedno, jestli Pussy Riot udělaly nějakou výtržnost v pravoslavném kostele. Nejsem věřící. Ale hodně mně vadí, když někdo hrubě znesvěcuje Sacharovovu památku. Opravdu mně to moc vadí.

Olga Behounek: To, že pan prezident formuluje své výžblepty tak, aby to nebylo žalovatelné, neznamená, že je jak lilium čistý. Víme, co je demagogie a víme, že jeho projevy se touto formou komunikace vyznačují nadmíru.

Eugen Kukla: Na uklidnění chvilka pro písničku:
Leaving on a Jet Plane: http://youtu.be/f4hsC0nRvZM

John Denver - Leaving on a Jet Plane

A class at my school played this song for our concert and I really liked it (well I'd already heard it before but they...

youtube.com

Vítek Hofhanzl: On pouze citoval KS, sám by to nevypustil z úst.

Adam Granet: TOŤ OTÁZKA PRO 2.717.405 VOLIČŮ
CO TOMU BURANOVI DALO SVŮJ HLAS !

David Šutera: já jsem jenom rád, že ty výroky dvou našich vrcholných představitelů, dospělých inteligentních lidí, demokraticky zvolených ve svobodné zemi, vyvolali takovou plodnou diskusi. Kdyby dnes existovala automobilka President, jejich výrobek by byl velmi kontraversní vozítko. Proto se tak asi dnes už jmenuje jenom plísňový sýr.

Radim Valenčík: Toto je myslím nejlepší příspěvek ma tomto dlouhém vláknu: "Lukáš Hudec: Nechápu co se čílí, Zeman podobně jako Pussy Riot znesvětil chrám."

Rudolf Vonásek: Podle nejstarších písemných pramenů v místě Zámku Lány již v roce 1392 stávala dřevěná tvrz, sídlo Haška z Lán. Za celých 622 let tam nebydlelo takové hovado jako dnes.

Olga Behounek: Ti se neptaj, ti jen dávaj (svůj hlas), radodajky

Lukas Cihel: z jakeho politovanihodneho duvodu je tento dil stazen z archivu? Zpatky do minulosti?! Jak je vidno, Milos se v Cine precejen necemu priucil.

Radim Valenčík: Snad je tady, v plném znění:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/zeman-v-hovorech-z-lan-neni-podstatne-jakym-letadlem-jsem-se-z-ciny-vracel--1415612

A teď jsem si ověřil, že odkaz je funkční. Rozhodně by si to měli poslechnout všichni, co se tak suverénně vyjadřují. (Třeba proto, aby se jim otevřeli oči - ad JJ.)

Lukas Cihel: funkcni? tak to je opravdu zvlastni, pac: "Tato webová stránka není dostupná"

Eugen Kukla: Má otázka byla jen: Dostane VP rozhlas pokutu, či ne?

Radim Valenčík: Jo. Ale kdybys nevycházel z toho, co o tom kdo napsal v Lidovkách apod., pokud bys to slyšel celé, tak bys tu otázku nekladl.

David Šutera: pokuta již byla udělena, cena 10 miliónů občanů, splatnost 2018

Rudolf Vonásek: Už aby šel do hajzlu. Je to přesný obraz levičáků v ČR.

Radim Valenčík: Rudolf se vybarvil. Zase to biblické o třísce a trámu v oku mém a bližního.

Jana Jirušková: Myslím, že pokutu nedostane, protože celé Hovory z Lán z dnešního dne byly novinářským spiknutím.

Andy Španihelová: legrační, jak se zeman ve své malosti pořád ještě nevyrovnal s tím, že ks byl oblíbený :D to je opravdu kus zakomplexovaného kašpara

Jakub Schwab: Nedostane. Hlavní udavač Kotrba mluví úplně stejně...

Rudolf Vonásek: Radim je vybarvený už dávno. Na jeho místě bych mlčel.

Andy Španihelová: jinak je tedy vtipné, jak u pussy riot ani slůvkem nezmínil, že to co pussy riot zpívaly, bylo BOHORODIČKO ZBAV NÁS PUTINA- to už by si asi v rádiu říct netroufl - to by mu asi voloďa dal, on tak akorát tu kundu - to si troufne říct

Eugen Kukla: Nevím, zda bych otázku kladl za jiných podmínek. "Prostě" jsem ji položil. Z Tvých reakcí, Radime, si dovoluji vyvodit, že ji nedostane. To mi stačí. Děkuji.

Radim Valenčík: Chápu.

Andy Španihelová: jinak myslím, že bychom neměli naskakovat na lacinej fígl, že kvůli sprosťárnám zapomeneme na to, že v číně popřel mezinárodní právo ohledně násilného připojení tibetu a pak hned v zápětí dekoroval gorbaněvskou - laciná finta jak nás zabavit

Rudolf Vonásek: Ovar zase lhal. Na dotaz moderátora, proč použil během rozhovoru několik neslušných slov, Zeman odvětil, že je inspirován panem Schwarzenbergem, "který v každé druhé větě říká hovno".

David Jan Novotný: Ještě je možné na to rádio podat trestní oznámení za šíření prezidentských proslovů. Tím by se asi někdo zabývat musel. Nebo nemusel?

David Šutera: Klausovo strašidlo je Havel. Zemanovo strašidlo je Schwarzenberg. Kníže se s prohrou smířil. Zeman se s tou výhrou nevyrovná nikdy. Byl to nečestný boj. Takže nemůže být vítězem. A je natolik uvědomělý, že to ví. Zase takový necita jako Klaus to není. Nebo je?

Andy Španihelová: chudák zeman, bejt prezidentem a stejně vědět, že nikdy nebudu víc, než ten, co řekne kunda v rádiu- to se doufám teď už opíjí do němoty na několik týdnů z toho, čím je

David Šutera: to nás ta kocovina bude stát peněz. A těch sprosťáren!

Andy Španihelová: jestli ho to odstaví na více dní - tak jen do toho

Claudia Nikolajenkova: Skutečný šlechtic může použít i vulgární slova a stále zůstane šlechticem.

Rudolf Vonásek: Je nejvyšší čas donutit Senát, by Zemana odvolal.

Andy Španihelová: myslím, že například pan valenčík

Andy Španihelová: rudolfe a jak?

Claudia Nikolajenkova: Adam : Adámku, a přímou volbou. Jakoby se mi v hlavě rodily odpovědi, ale raději bych je nechtěla znát.

Rudolf Vonásek: Petice, kterou podepíše aspoň 10 000 občanů, doručit ji do Senátu a ten to smete ze stolu.

Andy Španihelová: no tak tuhle petici už jsem podepsala, ale myslím, že nás je asi málo, když nedáme dohromady ani těch desettisíc podpisů...

Adam Granet: Docela bych chtěl po dnešním vystopení vidět hrdinu , který by hrdě prohlásil : JÁ HO VOLIL A JSEM NA NĚJ PYŠNÝ .

Rudolf Vonásek: Tak sem dejte odkaz na tu petici. Musíme ji šířit.

Andy Španihelová: kouknu na zemaní ofi stránku, tam určitě pár fanatiků bude, ok zkusím to najít - kdyžtak dám odkaz na lidi co jí dělají

Rudolf Vonásek: Pepa Nos to komentoval lakonicky:"To je zajímavé, jak ta prezidentská kunda mluví.".

David Šutera: Nechápu, proč si někdo myslí, že Rozhlas může za to jakého máme presidenta. Je to klasické čecháčkovské klišé. Nikdo nemá rád Klause, ale všichni se rozplýváme, jak je to krásně oblečený vysportovaný pán. V tomto se vždy budu zastávat našeho Rozhlasu. Spíš si položme otázku, proč se stejně nemohu domáhat slušnosti od presidenta! Mimochodem. Co ti dva výše jmenovaní v dnešních dnech předvedly alespoň ukázalo, že nejsou svých funkcí hodni. A začínám se bát, že za to, že nás tak 20 let tahají za nos, nemůže nikdo z nás. Jsme jenom lidi a oni toho využívají a manipulují nás. Pokud bude někdo chtít napadat Rozhlas, určitě bude většina lidí této země bránit jeho pověst. Vždzť co už nám po těch dvou v tomto státě zbylo, co má ještě nějakou mravní úroveň? Znamená to snad, že když někdo zítra vlítne do parlamentu a začne tam sprostě nadávat, dostane sněmovna pokutu? Jinak pane Eugene, vážím si vašich diskusí, protože nahozené háčky pro mě většinou znamenají tučné sousto. A občas uvíznu na háčku. prosím, neberte to jako kázání, ale všichni, co jste špatně volili v presidentských volbách, předejte to alespoň jako varování příštím generacím jako svědectví populismu! To jsme si opravdu nezasloužili. To ne.

Andy Španihelová: na jeho stránkách ho brání: rob jan, helena farkašová a marie svobodová :D

Tomáš Moldrzyk: Slova jako zkurvit a kunda naopak dostanou čestnou výjimku a budou se vyučovat na 1.stupni ZŠ jako základ pro oslovování v mezilidských vztazích na nejvyšší úrovni.

Jirka George: Popel Jen to ne. Aby nám pak zvýšili koncesionářský poplatky, ne? Vždyť jsou to naše peníze, ježimarjá!

David Šutera: přesně tak. Přece se teď všichni nesložíme presidentovi na tu dobře načatou párty. Proti tomu je koncert Pussy Riot v božím chrámu čajový dýchánek! Jen si to vemte, prospí se, lokne si, zanadává, řekne naschle a nechá tam ležet účet. To už jsme se všichni načisto zbláznili? To by se naši dědové, co bránily Český Rozhlas za války vlastním tělem, museli obracet v hrobě!

Adam Granet: "Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty." "Diletantismus je rakovina nejen rozumová, ale i mravní, má špatný vliv na charakter." ( Tomáš Garrigue Masaryk )

Martin Sluka: "všichni, co jste špatně volili v presidentských volbách" - až zase zaslechnete ten hypnotický témbr, tak si zkuste představit, co to dělá s empatickými lidmi a s lidmi s nedostatečným sebevědomím. To, že to vy nevnímáte, ještě neznamená, že dvě třetiny populace se tím nedají zhypnotizovat.

Ton Mal Adam: bez ctyr let stoleti tomu : a este nemame demokraty ;) ....parada

David Šutera: Sprostá slova mu padají z úst jako čínské výrobky z pásu, a za nimi se v slinách brodí jména osobností, jako Masaryk, Gorbaněvská, Miler, a další, svázaní to rukojmí pod totalitním vichrem becherovky, bez možnosti bránit se lidské neomalenosti. Kdo je to?

Claudia Nikolajenkova: Eugene proč rozhlas, v TV zpravodajství to bylo taky. A proč pokutu? Zeman to řekl vědomě, není nesvéprávný. Jen ať to všichni slyší.

David Šutera: to martin sluka: jestli jste si všiml, tak jsem svou hypotézu začal slovy prosby. Nemám manipulátorské sklony. Sice jsem to nedotáhl na hrad, ale zase se nemusím stydět jako Klaus, co zmanipuloval národ, tak, že spousta lidí zblbla. Nebýt manipulátorů, nelítají z rozhlasu sprostá slova. Na tom se snad shodneme všichni. Se mnou nejde manipulovat a držím se odvěké pravdy, co se nelíbí tobě, nedělej jinému.

Martin Sluka: David Šutera: Ich stee nicht ver.

Robin Karel Popper: Nedostane pokutu, není za co! Rada by mohla pokutovat za vlastní pořad rádia či televize, pokud by jejich tvorba byla v rozporu s nějakým předpisem. Toto nebyl jejich pořad, jen reportáž.

Claudia Nikolajenkova: ANy Ukrajině dnes volili za přítomnosti ruské armády Novorosiju. Abychom zde neměli Novočesko-rusko.

Robin Karel Popper: Myslím si Claudia Nikolajenkova, že my si vystačíme i bez toho -rusko

Claudia Nikolajenkova: Robine je mi dost zle.

Eugen Kukla: Statut byl míněn ironicky. Jistěže nedostane. Ale rádio, přes všechny výhrady, které k němu mám, ani zbla neviním.

Claudia Nikolajenkova:Eugen Kukla: Díky, došlo mi to.

David Šutera: Kdyby se rozdávaly pokuty za potoky krve v televizi, za nechutné obscénosti v době, kdy televizi sledují děti, za nevhodné reklamy, za propagaci zpackaných plastik na hlasatelkách atd, mohl by vzniknout výborný fond pro mladé tvůrce. Vše by bylo skvělé, až na jednu maličkost. Ve fondu by byla fůra peněz!

Tadeáš Věrčák: Poslední odstavec na stránce.
http://www.rrtv.cz/.../o-rade/otazky-a-odpovedi/deti.htm

Děti a mladiství požívají zvláštní ochrany podle zákona o vysílání. Klíčovým zákonným ustanovením je v tomto směru následující ustanovení:

David Šutera: Havel byl velký manipulátor. Chtěl lidi svést na cestu pravdy a lásky. No já jsem z něho dočista zblbl, jestli mi rozumíte

Jan Vaňo: Karel Schwarzenberg chtěl být prezidentem všech slušných lidí. Zaplaťpámbů se to nezrealizovalo, ale když vidím to rozložení sil tady, co kdybychom se také, stejně jako Horní Volta, přejmenovali na Burkina Fasso, což znamená společenství slušných lidí.

Jaroslav Koťa: Jak to vypadá, bude třeba Hovory z Lán vysílat po desáté večer, aby se Rada pro rozhlasové a TV vysílání z pana prezidenta neposrala do vejšky...

Jaroslav Šimůnek: A co nesvéprávní ? Za ně to zacáluje kdo ?

Jiřina Chadtová: No vidíte, zase jsem přišla o hodně, že jsem neposlouchala rádio. Ale živě si představuji, že měl při rozhovoru na sobě staré tepláky a nebyl oholen. To přece není v rádiu vidět. ..i když slyšet to teda zřejmě bylo.

Markéta Máří Machačová: Ja myslim, ze pokutu rada navrhne, Pokorny da vypoved, Hovory z Lan budou pretransformovany na jiny porad a do te doby MZak vyvede neco dalsiho, takze se to dal resit nebude....

Konec formuláře

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře