Všichni do boje proti ANO! (nebo TOP?)

14. říjen 2014 | 10.47 |

Hned po prohraných volbách TOP (ústy K. Schwarzenberga a M. Kalouska) reagovala na novou situaci třemi ideovými "inovacemi":

1. Začala dělit strany na "demokratické" a "vůdcovské" (kdy ona, tedy TOPka je pochopitelně ta hodná, "demokratická" a tou zlou, "vůdcovskou" je ANO). To sice už používala dřív – nyní to ovšem dotáhla do podoby základního zdůvodnění výzvy "všichni do boje s Babišem!".

2. Svůj neúspěch vysvětlila tím, že občané jsou znechuceni politikou všech stran a naivně hledají něco nového, To nové pak nacházejí v podobě Babiše. To je pro ni další ideové zdůvodnění protibabišovského koalování.

3. Přiznává, že jednou z příčin neúspěchu byla i protiputinovská nota. Odmítá však, že by byla protiruská. Situuje se ovšem do pozice toho statečného, kdo lidem říká nepopulární pravdy. Rusko ano, ale s nějakým novým Jelcinem a hlavně bez Putina.

Touto ideovou kombinací (spolu s brojením proti fízlům, agentům apod.) de facto vyhlásila heslo leninského typu: Všichni do boje proti Babišovi! (K tomu dodám v inteních Majakovského: Když říkáme Babiš, máme na mysli ANO, když říkáme ANO, máme na mysli Babiš.*)

Na adresu tohoto ideového klišé nutno říci následující:

1. Ze všech politických stran u nás se TOP nejvíce servilně podřídila geopolitickému diktátu určitých sil v USA, které ovládají tamní administrativu, ženou svět do stupňujících se konfliktů a nyní i do globálního střetu. Plně se ztotožňuje s tak frapantním používáním dvojího metru v hodnocení mezinárodních událostí, že o nějakých "demokratických prvcích" v této straně nelze vůbec hovořit.

2. Lidé u nás jsou znechuceni právě těmi aspekty chování politických stran, které jsou spojeny na jedné straně s krytím systému domácí korupce, k jejímuž zastírání slouží mj. i vyvolávání stavu globální konfrontace. Hlavně jsou pak znechuceni právě onou servilitou podřizování se europitomostem typu protiruských sankcí. A to bez ohledu, zda je propaguje Schwarzenberg či Zaorálek. Lidé si například velmi dobře uvědomují, že tyto eurosankce a další europitomosti jsou přímou podporou těch, co stříleli na Majdanu, upalovali v Oděse, sestřelili letadlo s téměř třemi stovkami pasažérů, co kryjí došetření těchto tragédií a tím povzbuzují k tragédiím dalším.

3. Stokrát se může zaklínat Schwarzenberg a jemu podobní štětinové, že nejsou protiruští, ale jen protiputinovští. Těžko jim lze uvěřit, když naprosto pohrdají drtivým většinovým míněním Rusů (a dalších národů Ruské federace), kteří Putina plně podporují. A těžko jim věřit, když nejen podporují, ale dokonce se snaží k nám importovat "pozdní Majdan", který zcela zjevně reprezentuje již nejen ideje, ale i praxi genocidního protiruského (a nejen protiruského) nacionalismu, který již nyní přinesl tisíce mrtvých, desetitisíce těch, kteří přišli o majetek, statisíce vyhnaných ze svých domovů.

______________________________

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0CEQQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.komsomol.cz%2Fsubdom%2Fteorie%2Fmajakovskij_lenin.docx&ei=5-E8VPmJBsT5ygO5wYHABw&usg=AFQjCNEds62AO2O_Eei5o2bXMH1ua6J5ew&bvm=bv.77412846,d.bGQ

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.31 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Všichni do boje proti ANO! (nebo TOP?) karol 14. 10. 2014 - 13:22
RE: Všichni do boje proti ANO! (nebo TOP?) romča 14. 10. 2014 - 16:00