Mezi Hamburkem a Lübeckem (17) Razenburk podruhé

16. listopad 2014 | 06.14 |

Chtěl jsem začít zveřejňovat zážitky z Turecka, kde momentálně jsem. Ale program je tak intezivní a zajímavého tolik, že jsem se k tomu ještě nedostal. Tak něco z dřívějška:

Kousek své letošní dovolené jsem využil k tomu, abych poznal kraj mezi Hamburkem a Lübeckem, mezi Severním a Baltským mořem (Nordsee a Ostsee). Můj známý mně doporučil Bad Oldesloe, romantické lázně, které leží mezi oběma moři i oběma městy. Našel jsem zde příjemný hotel – dobré dopravní spojení, přijatelná cena, výborná snídaně. Udělal jsem si několik výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Navštívil jsem nádherné historické město Lübeck - zakladatele Hanzy, slavný přístav Hamburk a též zakládající člen Hanzy, pobřeží Baltického moře. Příjemné byly i raní procházky kolem hotelu a podvečerní či večerní v Bad Oldesloe.

Zpět jsme se vraceli přes Schwerin. Po cestě jsme navštívili významné historické město Ratzneburk s velkou katedrálou. Prý je v ní Husův obraz (vlevo od oltáře). Bylo dlouho před otevřením kostela, ale hodný pan kostelník nás pustil dovnitř. Obraz jsme nenašli, ale i tak prohlídka katedrály a jejího okolí byla zajímavá.

Foto  1: Pohled na katedrálu přes hřbitov.

Foto 2: Klášter s katedrálou je obklopen jezery.

Foto 3: Domečky v Ratzenburku.

Foto 4: A ještě jeden.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře