Mezi Hamburkem a Lübeckem (7) Útesy, pláže, duny

29. září 2014 | 08.05 |

Kousek své letošní dovolené jsem využil k tomu, abych poznal kraj mezi Hamburkem a Lübeckem, mezi Severním a Baltským mořem (Nordsee a Ostsee). Můj známý mně doporučil Bad Oldesloe, romantické lázně, které leží mezi oběma moři i oběma městy. Našel jsem zde příjemný hotel – dobré dopravní spojení, přijatelná cena, výborná snídaně. Udělal jsem si několik výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Navštívil jsem nádherné historické město Lübeck - zakladatele Hanzy, slavný přístav Hamburk a též zakládající člen Hanzy, pobřeží Baltického moře. Příjemné byly i raní procházky kolem hotelu a podvečerní či večerní v Bad Oldesloe.

Foto  1: Útesy za Travemünde jsou kouzelné. Nalevo je golfové hřiště. Lze se projít 5-6 km do některého z blízkých městeček a vrátit se autobusem, který jezdí poměrně často.

Foto 2: Typická pláž trochu chladnějšího Baltického moře. Koupal jsem se zde a šlo to. Tak příjemné jako na Slunečním pobřeží v Bulharsku to ovšem nebylo.

Foto 3: Vily jsou zde honosné a nejrůznějšího typu. Tato mě zaujala. Pokud by se někde měla odehrát promyšlená vražda, tak tady.

Foto 4: Ještě jeden pohled na prosluněnou pláž přes vegetací pokryty duny.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře