Článek Jaké reformy a proč (220) Janoušek: Masový soulas

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jaké reformy a proč (220) Janoušek: Masový soulas

13. 09. 2014 - 12:46

jkaleta: Musím zde souhlasit, v médiích rozhodně existuje diskurs, že trh bez přívlastků je všemohoucí a že neviditelná ruka trhu vyřeší všechny problémy.
Jenže tento diskurs je čirá lež, sloužící pouze k odvádění pozornosti a pomlouvání něčeho, co ve skutečnosti neexistuje a nikdy neexistovalo. Existence státní moci a daní je neslučitelná s fungováním volného trhu, zvláště když si okolo 50 % peněz národa uzurpuje veřejný sektor na zcela netržní účely. To není volný trh, to je 50% komunismus. Volný trh je viněn za úřednická selhání a používán jako záminka k růstu sociálních programů, které ještě více národ ochuzují. Tento diskurs je tedy na úrovni soudního procesu bez přítomnosti obviněného, jde o taktiku "otrávení studny".
http://en.wikipedia.org/wiki/Poisoning_the_well
Nejen proto se domnívám, že právě volný trh bez zásahu státu je to, čeho se nepřátelé svobody bojí nejvíc a čeho se tedy musíme zastávat.

Kulturní neomarxismus v našich médiích existovat může, dokonce Frankfurtské školy, nevím, média nesleduji. Ale jeho funkce bez ohledu na původní význam bude jistě obdobná - hájit stát a zvyšovat jeho moc nad svobodou a penězi občanů. Stát je nedotknutelné tabu, jediná bašta skutečnosti ve spálené zemi představivosti národa. "Vždyť beze státu bychom se navzájem pozabíjeli, lidi by zabarikádovali ulice, začali by je rabovat a bojovat o ně!"

Beze státu, zákonů a donucování by nebylo nic, protože lidé jsou zlí, líní a hloupí, sobečtí a násilní. Proto si (zlí, líní a hloupí) lidé musí svobodně a demokraticky zvolit dobré lidi ze svého středu, kteří je budou nutit, aby nebyli zlí, líní a hloupí a sobečtí. Násilím. Takový je veřejný diskurs, pokud k tomu přidáme nedůvěru v logiku.

Těším se na další díl příspěvku.

14. 09. 2014 - 01:17

ondrey: Doporučiji všem a obzvláště levicově smýšlejícím čtenářům knihu Thomase Piketty
Capital in the Twenty-First Century. Místo navážení se do takových milníků vývoje evropského myšlení, jako je Frankfurská škola, či vývoj evropského sociálně tržního systému,který dnes v západních ekonomikách kolabuje nebo je za cenu zadlužování udržován.