Jaký byl nedělní “pražský majdan”?

7. září 2014 | 22.08 |

Byl jsem překvapen. Pohodový. Mělo to být "vyvrcholení". Přišlo asi 80 lidí, z toho cca 30 odpůrců současné kyjevské vlády (junty?). Probíhaly intenzivní diskuse, které se vyznačovaly tím, že ani jedna strana neuznala argumenty druhé. To mě trochu mrzelo. Ale asi to nebylo místo, kde se vyjasňují názory. Nepozoroval jsem to, čeho jsem se obával:

"Dnes v 18.00 jdu na Staromák podívat se na demonstrující. Mají právo informovat, mají právo upozornit na své problémy. Pokud však někdo nemá české občanství a neúčastní se voleb, neměl by kádrovat naše demokraticky zvolené reprezentanty. Zejména ne formou nátlaku, který by mohl mít podobné důsledky, jako na Ukrajině. Považuji za velmi důležité přesvědčit se na vlastní oči, jakou to má formu. Zda korektní (a Praha by měla být město, kde by se kdokoliv neměl bát vyslovit svůj názor a projevit ho adekvátní formou), nebo zda se jedná o pokus kádrovat, který by mohl přerůst v mnohem nebezpečnější formy a kterému je potřeba se postavit.”
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1623-dnes-7-9-jdu-na-staromak-kdo-se-prida.html

Celkem má pravdu následující komentář z "druhé strany”:

http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/425408/Muj-pohled-na-sobotni-cast-prazskeho-Majdanu.html

(Tomáš tam byl i dnes.)

Jediným vystupujícím z řad "celebrit” byl Fedor Gál. Asi mu slíbili plný Staromák. Vyhodnotil situaci a pronesl dvě věty. Že by na sebe měli být lidé hodní a že by se mělo pomáhat všem, kteří to potřebují.

Tak tolik nás bylo:

A tady jsou odpůrci, resp. jejich hlavní reprezentace:

Vedle kouzlí kouzelník. Pro mné asi atraktivnější podívaná.

Diskuse. Klidné, korektní. Dost pěkných dívek, ale málo ochoty vzájemně se chápat (škoda).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.91 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jaký byl nedělní “pražský majdan”? antimajdan 02. 10. 2014 - 16:52