Ukrajina: Likvidace „rychlokvašek“ (oligarchů)?

6. září 2014 | 07.18 |

Před chvílí jsem reagoval na jeden mail, který mě upozornil na to, že Porošenko byl dlouhodobě na svou roli připravován zpravodajskými službami (což je dost stará informace) následovně:
"To je naprosto normální. Takto jsou standardně dosazovány politické garnitury i v zemích EU (včetně těch hlavní). Copak by Evropa (od Gibraltaru po Ural) vybrala takového pitomce jako Hollanda? A jak byl sejmut ten bankéř, co ho obvinila uklízečka (měl jsem na mysli Strausse-Kahna, typický příklad likvidace politiků, kteří nejsou tak snadno manipulovatelní)... Teď je třeba spíš o to rozklíčovat hierarchii her na Ukrajině - přesně ve smyslu toho, cos před časem připomněl. Když si hraje kočka s myší, je to ve skutečnosti hra dvou myší o přežití, kde kočka jen reprezentuje pravidla hry.
Jen příklad: Dominantní hráči v oblasti pozičního investování (kteří po mnohá desetiletí či dokonce stolení ustáli a zvládli fenomén dynastičnosti - není to tak jednoduché) dnes na Ukrajině zjevně likvidují majetkové "rychlokvašky", které mezi ně nepatří (tj. ty, co se jim vznešeně říká "oligarchové"). A likvidují je tím nejefektivnějším způsobem - mezi sebou vzájemně. Za velkého úsilí speciálně vyselektovaných europitomců typů Zaorálka.
Ale to je jen jedna z mnoha her, i když se může ukázat klíčovou. A to z následujícího důvodu:
- "Rychlokvašky-oligarchové" selhali v jádrech vyjednávání vlivu uplatňovaného prostřednictvím struktur založených na vzájemném krytí a důsledky svého jednání začali destruovat celý systém.
- Musí dojít k podstatné metamorfóze fungování jader vyjednávání vlivu a zejména základního ideového paradigmatu, což bude patrně spojeno s generační obměnou (odchází garnitura globálních albrightových a lokálních schwarzenbergů)."

Potud můj mail po odstranění drobných překlepů a některých doplňcích.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře