Slnčev Brjag jak ho neznáte (6) Krávy a žízeň

7. září 2014 | 07.00 |

Jsem na konferenci v Bulharsku. Na Slunečním Pobřeží (Slnčev Brjag), přesněji v Elenite. O jednání budu informovat půběžně. Pochopitelně velmi populárně.

Rozhodl jsem se využít příležitosti a zveřejnit pár foto z míst, kam turisté zpravidla nechodí. K tomu pár cenných doporučení.

Šesté téma: Žízeň a krávy

Následující foto jsou doslova vydřené a propocené. Abych nepřišel ani o kousek konference, musel jsem ve vedru, do prudkého kopce a ve svižném tempu. Ale posuďte sami. Stálo to zato. A kdo nebyl v kopcích, přišel o hodně.

I když výlet byl poměrně krátký, žízeň je v tomto vedru to, s čím je nutné počítat. Naštěstí zde roste dost ostružin a dřínů. Stačí hrst a je po žízni. Mj. z dřínů se dělá vynikající pálenka. Tou hostil bývalý (a asi dosud nejlepší) slovenský prezident své návštěvy (proto se jí říkalo schustrovice). Navíc jsem narazil na krávy, u napajedla byl podle očekávání zdroj skvělé pramenité vody.

Foto 1: Dozrálé plody dřínu. Chutnají příjemně trpce a kysele. Čím tmavší, tím lepší.

Foto 2: Krávy na náhorní plošině, v dálce moře.

Foto 3: Za pár let bych se tohoto zvědavého býčka bál. Teď ho lze pohladit a ani jeho máma neprotestuje. Nedoporučuji zkoušet v případě medvíděte. Ale tady medvědi nejsou. Hory se jmenují po jelenech a nechtěli mě v Elenite věřit, že jednoho jsem zde skutečně potkal.

Foto 4: Napajedlo. Je jich zde víc. Dají se najít podle pohybu krav. Lze zde doplnit zásoby vody. Když jsem šell pít, krávy uctivě ustoupily. Dobré vychování.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře