Slnčev Brjag jak ho neznáte (7) Povodeň

8. září 2014 | 07.00 |

Jsem na konferenci v Bulharsku. Na Slunečním Pobřeží (Slnčev Brjag), přesněji v Elenite. O jednání budu informovat půběžně. Pochopitelně velmi populárně.

Rozhodl jsem se využít příležitosti a zveřejnit pár foto z míst, kam turisté zpravidla nechodí. K tomu pár cenných doporučení.

Sedmé téma: Povodeň, ale jaká

Vše hezké končí. Čekala mě zpáteční cesta s využitím mojí finty - tj. veřejnou dopravou do Burgasu. Je to jen 10 leva a taxík je odsud jen 20 leva. Z Elenite minimálě 60 (a to se těžko sežene, většinou chtějí až 100). Já měl ovšem naplánováno využít časovou rezervu k pěšímu pochodu z Burgasu na letiště.

Jenže - už po cestě autobusem začalo hodně pršet. Postupně z toho byla průtrž a nakonec povodeň. Posuďte sami.

Foto 1: Tak "letíme do bouře" - cesta se změnila v řečiště. Ale řidič je zkušený a statečný. Zatím nám zbývá do Burgasu asi 20 km.

Foto 2: Jenže v Burgasu ještě hůř. Sedím zde na nádraží se svým Indem. U stolu je mohutný chlap - Nor. Tak se bavíme anglicky a já to překládám do ruštiny vousatému dědulovi u stolu. Podle Nora bude válka, vykládá o stavbě Babylonské věže a Sodomě a Gomoře. Ind - odborník na BRICS - pozorně poslouchá. Kouknu ven a říkám - mě se zdá spíše aktuální legenda o potopě světa. (Nechci straši - podle Nora to má vypuknou 25. září, já před tím slyšel datum o den později, ale snad to odvrátíme; i Nor připustil, že je to možné.)

Foto 3: Začal jsem uvažovat o arše Noemově - tj. idelitovém pytlíku, kam bych dal doklady, foák, mobil a začal se brodit na letiště.

Foto 4: Po čtyřech hodinách přestalo pršet a voda opadla. Koukněte ten rozdíl. Ukončili jsem náboženské disputace, rozloučili - Ind slíbil, že přijede na naši konferenci k lidskému kapitálu, projekt se mu moc líbí. Ale musím za ním do Keraly (slavný stát v Indii), prý se tam o mě postará.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře