Slnčev Brjag jak ho neznáte (2)

3. září 2014 | 07.08 |

Jsem na konferenci v Bulharsku. Na Slunečním Pobřeží (Slnčev Brjag), přesněji v Elenite. O jednání budu informovat půběžně. Pochopitelně velmi populárně.

Rozhodl jsem se využít příležitosti a zveřejnit pár foto z míst, kam turisté zpravidla nechodí. K tomu pár cenných doporučení.

Druhé téma: První den a hory nad Slunečním Pobřežím

Na autobusové nádraží v Burgasu jsem dorazil zrovna ve chvíli, kdy odjížděl autobus na Sluneční Pobřeží. Ani ne za deset minut jsem tam přestoupil do Elenite. Obětoval oběd a vyrazil do hor. Zítra už se bude pracovat naplno a nebudu mít čas. Hory nad pobřežím jsou krásné a hluboké. Postupně o nich řeknu více. Turistu jsem tam nepotkal ani jednoho.

Foto 1: Pohled na náš hotel.

Foto 2: Tak to vypadá v kopcích. Stojí to zato.

Foto 3: Pohled na celou zátoku. Stříbrné moře. Vyčuhující špička je Nesebar, za ním je schovaný Burgas, naproti (lze jen tušit) pod horami je Sozopol. Přes zátoku vzdušnou čarou je to asi 40-50 km.

Foto 4: Zpět z hor v areálu kýčovitých hotelů. Jelena jsem na výšlapu skutečně potkal. Mladého, tak dvouletého. Hned jsem si představil, jak by chutnal na smetaně. Tento má asi připomínat lásku k domovu (tj. vést k zamyšlení, co se doma děje v nepřítomnosti).

Konference se mezi tím zdárně rozbíhá. Je nás zde nejméně šest Čechů a tři Slováci. Nejvíce mě zaujalo vystoupení Santhoshe Kumara z Indie (státu Kemala) o perpektivách BRICS. Zajímavě jsme si popovídali na aktuální témata.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře