Slnčev Brjag jak ho neznáte (1)

2. září 2014 | 06.59 |

Jsem na konferenci v Bulharsku. Na Slunečním Pobřeží (Slnčev Brjag), přesněji v Elenite. O jednání budu informovat půběžně. Pochopitelně velmi populárně.

Rozhodl jsem se využít příležitosti a zveřejnit pár foto z míst, kam turisté zpravidla nechodí. K tomu pár cenných doporučení.

První téma: Cesta z letiště.

Kdo nemá zajištěnou dopravu, zaplatí dost (až 100 leva). Lze to však i mnohem levněji, pokud se trochu projdeme. Asi 1 km od letiště jezdí linkový autobus, ale ten najde jen skutečný znalec.

Šel jsem na to jinak - vydal jsem se pěšky do Burgasu, odkud jezdí autobusy na Sluneční Pobřeží a pak lze přestoupit do Elenite. Autobusy jezdí často a jsou levné (asi 1/10 toho, co zaplatíte smluvní dopravou). Něco přes deset kilometrů nic nebylo. Procházka po pobřeží byla pěkná a příjemné.

Foto 1: Burgas nadohled, moře přede  mnou. Paráda.

Foto 2: To nejsou černoši ani neoprén. Léčivé bahno z nedalekých solin. Zadarmo. Přesto, že se inzeruje jako soukromý pozemek.

Foto 3: Těžba soli zde pomalu končí, ale ještě lze vidět tyto vláčky. Přes ně výhled do krajiny. A letadlo sedí na drátech jako vlaštovka (což je pochopitelně jen optický klam).

Sůl se zde 

Foto 4: Pohled na výškové domy v Burgasu přes rákos.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře