Hodí Putin atomovou pumu na Prahu?

30. srpen 2014 | 18.49 |

Nedávno jsem v souvislosti s podivně váhavým vyšetřováním tragédie malajsijského letadla na Ukrajině a podivně bleskurychlého využití (zneužití?) této tragédie k prosazení další eskalace (zatím jen) ekonomické a informační války s Ruskem napsal, že pokud nebude tragédie důsledně došetřena, může příště dojít ke zločinu ještě většímu. Třeba i k tomu, že někdo hodí atomovou pumu na Prahu a obviní z toho Putina, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1502-kdo-hodil-atomovou-pumu-na-prahu.html

Tehdy, před více než před měsícem, se to mnohým zdálo nadsazené. Pak se objevily titulky v médiích typu

"s jadernou mocností si nehrajte, vzkázal Putin" (iDNES)

Viz: http://zpravy.idnes.cz/rusko-valku-nechysta-tvrdi-putin-dlc-/zahranicni.aspx?c=A140829_152122_zahranicni_ert

"Západ by si neměl hrát s jadernou velmocí, varoval Putin" (Novinky.cz)

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346328-zapad-by-si-nemel-hrat-s-jadernou-velmoci-varoval-putin.html

Řekl jsem si, že Putin to přehnal a nahrává těm, kteří se opravdu o provokaci velmi silného kalibru, kterou nemusíme přežít, mohou pokusit. Zase jsem naletěl. A to jsem si myslel, že už všechny "fígle" znám. Teprve s odstupem času jsem se dozvěděl, že to, co řekl Putin, bylo "našimi" médii dost (mírně řečeno) stylizováno. Posuďte sami, zde je plný text toho, co Putin řekl. Ve 102. minutě záznamu z besedy na dotaz studenta, že se historie v dějinách opakuje a jak je možné zajistit, aby nebylo Rusko vtáhnuto do světové války, jak může pomoci historická paměť národa, odpověděl (inkriminovaná věta je podtržena):

"Historická paměť lidu je důležitou součástí naší kultury. Je to důležité pro naši současnost, i pro budoucnost. Opíráme se o naši historickou zkušenost. Proto vám mohu hned sdělit, že Rusko je daleko od toho, aby se nechávalo zatahovat do velkých válečných konfliktů. Nechceme to, nechystáme se to udělat. Je jisté, že musíme být schopni odrazit jakoukoliv agresi. Naši partneři již v minulosti pochopili, že není dobré se s námi spojovat v různých konfliktech. Sláva bohu snad nikdo nepřemýšlí o tom, že by chtěl způsobit nějaký velký vojenský konflikt s Ruskem.

Připomínám, že Rusko je jednou z největších jaderných velmocí. To nejsou slova, to je realita. My si upevňujeme vojenskou obranu ve vysoké kvalitě, je stále více kompaktní a efektivní. Máme výzbroj, která je odpovídající naší době, pokračujeme a budeme to dělat dál. Není to proto, abychom někomu vyhrožovali, chceme se cítit bezpečně a rozvíjet ekonomiku země a její sociální oblast. Je pravdou, že svět se vyvíjí cyklicky a podle mého názoru je to závislé na ekonomických cyklech."

Viz: http://news.kremlin.ru/video/2688

(Překlad a zprostředkování informace Miroslava Hustáková)

Ne Putin, ale ti, co zkreslují informace, vedou psychologickou válku, systematicky nás dezinformují, možná připravují něco strašného. Braňme se, dokud je čas.

Zrovna teď se připravuje další eskalace ekonomické války pod záminkou údajné přímé účasti Ruska v bojích na Ukrajině. Než uděláme další pitomosti, bylo by lepší nejdříve zjistit, jak to bylo s letadlem - záminkou pro předcházející sankce:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346343-vlady-eu-chteji-uvalit-na-rusko-dalsi-sankce.html

Myslím, že stojí zato podpořit tuto petici:

http://diy.rootsaction.org/petitions/call-for-independent-inquiry-of-the-airplane-crash-in-ukraine-and-its-catastrophic-aftermath?bucket&source=facebook-share-button&time=1409277205

Následující ukazuje, že přece jen lze systematickým tlakem něco ovlivnit:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346377-sobotka-vyzve-eu-k-jednani-s-ruskem-sankce-kvuli-ukrajine-pry-nepomahaji.html

(Nedělám si iluze, ale i toto je dobrý signál.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.89 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře