Přepište mayovky, natočte remake Vinnetoua!

28. srpen 2014 | 16.39 |

Na úvod jsem si vypůjčil jednu z myšlenek, které se stále častěji objevují na Facebooku (tato je od L. Žáka): "Mlčení nebo dokonce informační embargo kolem sestřeleného malajsijského letadla dává jasnou odpověď na otázku, kdo o situaci na Ukrajině lhal, lže a lhát bude..."

Když se poprvé objevily informace, že Ukrajina, Holandsko, Austrálie a Belgie podepsaly "dohodu o nevyzrazování" výsledku vyšetřování havárie malajsijského letadla nad Ukrajinou, domníval jsem se, že jde o špatný vtip nebo dezinformaci. Postupně přibývalo zpráv potvrzujících tuto skutečnost, jen namátko:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4695-pripad-havarie-mh17-je-tajny-ukrajina-holandsko-australie-a-belgie-podepsaly-dohodu-o-mlcenlivosti

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1619-zahada-letu-mh-17-se-posunuje-k-objasneni-sestrelil-malajsky-boeing-obama

http://www.nwoo.org/2014/08/26/pripad-havarie-mh17-je-utajeny-ukrajina-holandsko-australie-a-belgie-podepsaly-dohodu-o-nevyzrazovani/

Dosud se neobjevilo žádné dementi (aspoň o něm nevím). Rovněž tak nebyly zveřejněny záznamy ukrajinského letového dispečinku a další informace, které musí být k dispozici. Tuto situaci považuji za velmi nebezpečnou pro další vývoj ve světě. Přikrytí provokace podobného rozsahu (zavraždění tří stovek lidí) přímo povzbuzuje skutečné teroristy k opakování akce. Ta může mít - jak jsem již napsal - ještě mnohem drsnější parametry:

http://radimvalencik.pise.cz/1502-kdo-hodil-atomovou-pumu-na-prahu.html

Především však bude nutné přepsat mayovky a natočit remake Vinnetoua:

- Druhý díl dosud probíhal takto: Forester vyvraždí kolonu osadníků a prostřednictvím jednoho ze svých kompliců (ve filmu nádherně ztvárněného Klausem Kinskim) z toho obviní rudochy. Velitel pevnosti Niobara (dost velké pako, ale se současnými europapaláši se to nedá srovnat) se rozhodne rudochy zmasakrovat. To by Forrestrovi umožnilo pokračovat v těžbě petroleje na jejich území. Několik šťastných okolností však ukáže, že kolonu nezmasakrovali rudoši, ale Forester. Plukovník (velitel pevnosti Niobara) dá příkaz k tomu, aby vojáci společně s rudochy Forrestera vytrestali.

- Nová verze (tak jak ji nyní píše život) proběhne skoro stejně. Až na to, že když se plukovník dozví, že Forrester je gauner a vrah, jej nadále moudře (v duchu zásad současného eurovedení) podporuje a rudochy, kteří v lumpárně nejedou, stejně zmasakruje.

Nejde o analogii. Jde o samotnou podstatu příběhu. Je nezodpovědné zrovna v této době promítat dětem celou původní sérii filmů s Vinnetouem (podobný příběh se odehrává i v dalších zfilmovaných mayovkách), jak k tomu nedávno došlo. Vždyť jim to může přinést duševní trauma.

Mj. - Co na to pěstitelé ovoce a zeleniny, producenti mléka a mléčných výrobků (a ostatně my všichni), na které dopadnou sankce? Ty byly uvaleny úplně zbytečně, resp. "právě naopak". A byly motivovány právě na základě provokace s tragédií letadla, jak výslovně sdělil sám Zaorálek:

http://radimvalencik.pise.cz/1581-cenne-priznani-zaoralka-na-ct-24-nenechte-si-ujit.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.36 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře