Obávám se, že se připravuje velké svinstvo

11. srpen 2014 | 21.06 |

Budu teď dva dny na velké túře mimo civilizaci. Už jsem chtěl jít spát, ale následující ohlas na odkaz, který jsem zveřejnil, mě přiměl k tomu, abych napsal následující text. Ale popořádku.

Nejdříve jsem uveřejnil následující odkaz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344738-u-ukrajinskych-hranic-je-udajne-45-tisic-ruskych-vojaku-evropska-unie-varuje-pred-invazi.html

k němu komentář:

Akutně hrozí, že konvoj bude napaden a masakrován, protože je snaha za každou cenu vtáhnout Rusko do války. Pochopitelně bude snaha svést to na "separatisty". Jsem zvědav, jakou protihru má proti této provokaci Rusko připraveno při současném rozdání karet v mediálním světě.

Opravdu se toho obávám. Svět směřuje k velkému průšvihu a dost rychle. Ostatně nejsem sám, kdo si to myslí (a je jen dobře, že lidé v naší zemi vnímají rizika vývoje):

http://www.novinky.cz/domaci/344712-temer-polovina-cechu-si-mysli-ze-hrozi-celosvetovy-konflikt.html

Jeden z těch, co na první z uvedených článků uveřejněný na novinkách (spíš jen na jeho titulek) reagovali, napsal: "Ďalší výplk z mediálneho odpadu , ktorého úlohou je démonizácia Ruska a Putina .. na kriticky zmýšlajúcich to ale nezaberá .. hold smola"

Nepochybně dobře míněno, ale doba je opravdu vážná. A zejména ti, co to myslí dobře, by teď měli spoléhat na svůj rozum. Ten totiž bude rozhodovat a každý k tomu můžeme kousíčkem přispět, je pro další vývoj moc důležitý. Rozum, rozvaha, nadhled, trpělivost, výdrž... (to nejsou klišé, to je, jak se říká, condicio sine qua non).

Článek z Novinek obsahuje poplatné plky. Jak jinak. Ale jsou v něm dvě strašně důležité věci (úmyslně říkám věci, nikoli jen "informace"). Cituji je v pořadí jejich uveřejnění:

"Bylo zmíněno, že ruská strana, ve spolupráci se zástupci Mezinárodního výboru červeného kříže, vysílá konvoj s pomocí na Ukrajinu," uvádí se v prohlášení Kremlu vydaném po rozhovoru Putina s Barrosem.

S humanitární misí pod vedením Červeného kříže ve východoukrajinském Luhansku Kyjev souhlasí. Akce se má uskutečnit ve spolupráci s Ruskem, Evropskou unií, Německem a dalšími zeměmi. Mise má rovněž podporu Spojených států, oznámil v pondělí podle agentury AP úřad ukrajinského prezidenta.

Kolona s pomocí může vstoupit na ukrajinské území za jasně vymezených podmínek a smí překročit jen ty hraniční přechody, které má Kyjev pod kontrolou. "O žádném vojenském doprovodu humanitární kolony nemůže být řeč," konstatoval mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Jevhen Perebyjnis.

Obklíčenému Doněcku a Luhansku nyní hrozí humanitární krize a Moskva už minulý týden vyzvala k humanitárnímu příměří."

Ale pozor. Hned za tím je následující:

"Kyjev v pondělí oznámil, že jeho armáda vstupuje do poslední fáze osvobozování Doněcku."

Chápete, co to znamená? Chtěl bych v tomto případě být špatným  prorokem... Ale lze doložit, že současná kyjevská junta se již několikrát pokusila formou provokace vtáhnout Rusko do války a má v tom podporu určitých enkláv zpravodajských služeb USA (které již současná administrativa USA nekontroluje, ale naopak, které kontrolují administrativu USA). Hodně zlá situace.

Doufám, že až se za dva dny vrátím z dvoudenního výletu, budu moci konstatovat, že jsem se mýlil...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.39 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší