V Ráji (Slovenském): Schwarzberk - cesta zpět II.

13. srpen 2014 | 07.00 |

Ještě kousek dovolené - tentokrát ve Slovenském Ráji. Nedaleko odsud manželka trávila dětství. Jezdíme sem každoročně.

Kdo vyleze nahoru některým z kaňonů (Suchá Bielá, Piecki i Velký Sokol přes Malou Polanu) má problém s cestou zpět. Oficiálně značené cesty jsou dlouhé, namáhavé a nudné. Existuje však oficiálně neznačená cesta přes Schwarzberk, kdy zpět (na Hrabušické pile) jste za 40 minut po cestě s pěknými výhledy. Následující foto (na tři pokračování) ukazují, jak jít.

Nedávno někdo tuto návratovou cestu označil červenými kolečky, asi 10 cm v průměru. V žádném případě se nelze z cesty odchýlit a jít vlastní zkratkou. Z obou stran jsou skály.

Jde se po hřebeni - na jedné straně jsou Piecki, na druh Suchá Belá. Jen po hřebeni a pozor! - Ve vhodnou chvíli musíme trochu odbočit. Dnes si ukážeme, kde.

Foto 1: Takto vypadá cesta na hřebeni Schwarzberku.

Foto 2: Po necelých dvou kilometrech se zúží na tuto malinkou pěšinku. Musíme jít tak, aby po levé ruce byl kaňon Piecki, neodbočovat vpravo! Pomohou nám červené kulaté značky. Jsou dobře vidět a jsou hustě. Jedna je vlevo na stromě.

Foto 3: Tady je další důležité místo asi po 500 metrech od paseky na předešlém obrázku. Tady odbočujeme mírně vlevo po lesní pěšince, jak ukazuje starší žlutá značka a novější červená.

Foto 4: Detail ještě jednou. Důležité místo! Pokud bychom šli dál po vozové cestě, budeme muset složitě klesat. Takto - jak si ukážeme příště - to bude mnohem pohodlnější.

Příště - dokončení cesty.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře