V Ráji (Slovenském): Schwarzberk - cesta zpět I.

12. srpen 2014 | 05.47 |

Ještě kousek dovolené - tentokrát ve Slovenském Ráji. Nedaleko odsud manželka trávila dětství. Jezdíme sem každoročně.

Kdo vyleze nahoru některým z kaňonů (Suchá Bielá, Piecki i Velký Sokol přes Malou Polanu) má problém s cestou zpět. Oficiálně značené cesty jsou dlouhé, namáhavé a nudné. Existuje však oficiálně neznačená cesta přes Schwarzberk, kdy zpět (na Hrabušické pile) jste za 40 minut po cestě s pěknými výhledy. Následující foto (na tři pokračování) ukazují, jak jít.

Nedávno někdo tuto návratovou cestu označil červenými kolečky, asi 10 cm v průměru. V žádném případě se nelze z cesty odchýlit a jít vlastní zkratkou. Z obou stran jsou skály.

Jde se po hřebeni - na jedné straně jsou Piecki, na druh Suchá Belá. Jen po hřebeni (až na malou výjímku před koncem cesty).

Příště - nejdůležitější odbočka. Na Hrabušické Pile nás čeká občerstvení (Šariš, Tatranský čas apod.) přímo u vstupu do kaňonu Piecki.

Foto 1: Letos lze shora sjet i na kole. Komerčně dobrý nápad, ale není pro každého. A není ani pro toho, kdo se chce dosta na Hrabušickou Pilu, odkud jede autobus a kde je parkoviště.

Foto 2:Toto je klíčové místo. Rozcestí 50 metrů od vyústění Suché Belé, asi 200 metrů od rozcestí nad Suchou Belou. Na Schwarzberk se jde směrem po černé šipce.

Foto 3:Tudy vejdeme do lesa. Vozová cesta je snadno rozpoznatelná, jen mírně zarostlá, ze začátku, asi 300 metrů jdeme velmi mírně do kopce,

Foto 4: Část cesty, po které jdeme.

Příště - nejdůležirější odbočka.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře