Neubližujte pozůstalým obětí tragédie

25. červenec 2014 | 08.40 |

Pokuste se vcítit do pozice pozůstalých po obětech tragédie pádu malajsijského letadla na Ukrajině. Jste v šoku, ze ztráty blízkého člověka. Od počátku vám sugerují, že viník je znám, že nejsou žádné pochybnosti o tom, kdo to je, že je nutné ho potrestat. A najednou zjišťujete, že vám neříkali pravdu. Důkazy nejsou. Naopak. Je doložena řada lží a falzifikací, na kterých byla stavěna obvinění předem odsouzených. Přibývá podivností a tím i pochybností. Na otázky, na které by měla být dána odpověď, se nereaguje. Dokonce dojde i k tomu, že kyjevská administrativa odmítá vydat záznamy letového provozu. A nejen to - ze strany eurounijní reprezentace na ni není vyvíjen nátlak...

Mj. vynikajícím způsobem je nezodpovědná hra s veřejností a hlavně s pozůstalými popsaná v článku J. Schneidera v České pozici "Nedůstojné hrátky s prvním dojmem", viz:

http://ceskapozice.lidovky.cz/nedustojne-hratky-s-prvnim-dojmem-d5g-/forum.aspx?c=A140724_230737_pozice-forum_kasa#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Pokud by měla zůstat tragédie nedošetřena a její viníci neodhalení, budou mít pozůstalí doživotní trauma. Budou si znovu a znovu klást otázky: Kdo byl skutečný viník? Nebyli jsme zneužiti? Neposloužili jsme těm, co nás o naše blízké připravili? Tyto otázky se do jejich mysli budou vtírat ve dne i v noci, při bdění i snění.

Myslím, že z tohoto hlediska je nutné apelovat na média. Dost nedůstojné hry na první dojem. Dost bezohledného postoje k veřejnosti a zejména k pozůstalým po tragédii. Udělejme vše pro důsledné došetření a vyšetření tragédie. Dost zbabělosti a servility vůči těm, co se pokoušejí tragédii zneužít. Najděme skutečné viníky, odhalme celé pozadí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.43 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Neubližujte pozůstalým obětí tragédie dana 26. 07. 2014 - 07:22