Kypr: Kolikrát lze zdanit úspory na stáří?

19. březen 2013 | 19.24 |

Experti EU vystavili Kypr tvrdému tlaku: Zdaňte vklady!

Experti EU si neuvědomili, že vklady (což jsou též úspory na stáří) jsou již nyní zdaněny 3x!

Poprvé emisní daní: Státní banky dávají do oběhu nekryté peníze a tím si monopolizují výnos z růstu HDP (včetně přínosu technického pokroku).

Podruhé inflační daní: Nedosti na tom. Kromě toho z našich úspor centrální banky vybírají ještě inflační daň ze znehodnocování vkladů, rovněž tak na vyrovnání státního dluhu.

Potřetí daní z "výnosů z vkladů": Ačkoli v naší "postmoderní době" jsou reálné výnosy z vkladů záporné (a v důsledku parazitních poplatků od komerčních bank záporné až moc – ať jsem za slovo "parazitní" žalován), stejně jsme z těchto záporných byť nominálně kladných výnosů (které jsou absurdně tím vyšší, čím vyšší je inflační daň) i tak zdaňováni patnáctiprocentní daní obdobně jako v ostatních zemích.

Ani toto TROJNÁSOBNÉ ZDANĚNÍ úspor, které vzešly z toho, co jsme obětovali pro klidné dožití, nestačí. EU po nás chce ještě další daň. Zatím prý jen na Kypru a prý jen jednorázově. Budeme tomu věřit asi tak, jako že tímto nebyly retroaktivně narušeny základní smluvní principy.

A ještě jedna lahůdka: Doposud nebyla nikde a nikdy z pochopitelných důvodů vybírána progresivní daň od právnických osob. Ono ji totiž nelze vybírat, ovšem bez porušení principu retroaktivity. Progresivním zdaněním vkladů podle expertů EU se na Kypru pokoušejí i o tento světový primát, progresivně jsou totiž zdaněny i vklady právnických osob.

Kdo u nás takovou šílenost podpořil? No přece ten, co nejvíce křičí, že ČSSD chce zvyšovat daně. Náš milovaný Kalousek, viz:

www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/219366-kalousek-zdaneni-vkladu-na-kypru-spatne-reseni-dobre-ale-neexistuje/

Ale o tom už "podstatná část" našich médií mlčí. Má teď důležitější úkol. V rámci ochrany "svobody slova" vsugerovat občanovi, že největším zlodějem z řad "zdaňovatelů" je ČSSD s Mládkem na čele. A ve vedení pražské ČSSD má mocného spojence:

http://radimvalencik.pise.cz/144-prazska-cssd-tancuje-jak-ods-piska.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře