První houby, ale i velká krása v Českém krasu 3

15. květen 2014 | 06.53 |

V sobotu se mi vydařila jedna z nejúspěšnějších a nejkrásnějších vycházek v tomto roce:

1. Našel jsem první houby - nádherné májovky.

2. Viděl spoustu hezkých míst a kytek.

3. Splnil jsem si velké přání, najít jednu z nejvzácnějších a nejkrásnějších kytek v Českém krasu (znalci možná již teď vědí o jakou jde, zvlášť, když napovím, že je tmavomodrá a že není tak snadné se k ní dostat) - její  foto uveřejň ji v tomto pokračování.

Připomínám, že výlet s piknikem se uskuteční již tuto neděli 18.5.2014 (na žlutém pozadí):

Uděláme si výlet s piknikem do Chuchle. Už znám i datum - v neděli 18. května se ve 14.00 sejdeme na stanici tramvají 12, 14, 20 Hlubočepská. Je to těsně před tím, než tramvaj začne stoupat na Barrandovské sídliště. Projdeme pod Barrandovskou skálou, podíváme se do zajímavé přírodní ZOO v Chuchelském háji, navštívíme lesní dětský areál s houpačkami a dalšími atrakcemi. Pak si na povoleném piknikovém místě opečeme špekáčky a prozkoumáme blízké okolí. Jsou zde nádherné výhledy. Trasa je jen 5 km, na autobusovou zastávku do Malé Chuchle pak je to jen kousek, ale lze se vrátit i přes Barrandovské sídliště tramvají. Pokud s sebou vezmete děti, budou nadšené. Vytrvalci mohou zůstat až do večera. Třeba bude i nějaká kytara. Lze rovněž dorazit autem (z Malé Chuchle, odbočka na konci vsi k lesnímu hřbitovu, v lese asi 200m parkoviště) a zaparkovat pár kroků od piknikového místa, na které dorazíme cca v 15.30.

V této souvislosti bych rád připomněl, že ve středu 25. června bude velká párty k 15. výročí naší vysoké školy, na kterou jsou zváni všichni studenti a absolventi, viz:

http://www.vsfs.cz/?id=1013&z=381

Zejména absolventy naší univerzity vyzývám, aby pozvali další, na které mají kontakt.

Viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1290-heslo-a-vy-pojedete-do-chuchle-2.html

Nyní již foto ze zdařilého výletu:

Foto 1: Na chvilku jsem se zastavil v Tetíně. Pohled z něj je taky velká krása. Úplně vlevo je kopec, na kterém jsem našel před chvílí májovky. Malý kopeček (on není tak malý a není to kopeček, když jsme tam) úplně vzadu s kouskem odlesněné stráně je slavný Doutnáč.

Foto 2: Na konci této cesty a ještě kousek dál by měla být jedna z nejvzácnějších a nejkrásnějších kytek v Českém krasu. Jsem dost napjatý, zda ji najdu. Doposud se mi to nikdy nepodařilo.

Foto 3: Tak tady je ten krasavec. Populace zde je dost mohutná, ale už většinou odkvetlá. Přišel jsem na poslední chvíli. Chodím po špičkách a dívám se pod nohy, aby na nějaký, třeba i nerozkvetlý, exemplář nevstoupil. Jmenuje se včelník rakouský. Pozor, roste na samék kraji srázu.

Foto 4: Pohled z místa, kde roste. Taky nádhera, že? Dole kousíček Berounky. Pár exemplářů včelníku je vidět i na této foto.

(Pokračováí)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře