Kdo ohrožuje svobodu projevu?

12. březen 2013 | 21.46 |

Cituji: "Prezident Miloš Zeman svým pátečním inauguračním projevem nepřímo zaútočil na svobodu projevu, když se vymezil vůči části médií. Uvádí to text petice, ve které Zemanova slova odsoudila řada osobností. - Patří mezi ně například spisovatelé Ivan Klíma a Jáchym Topol, historik Petr Placák či publicisté Bohumil Doležal a Leo Pavlát." Viz:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=773806

Za prvé: Nechci všechny z podepsaných házet do jednoho pytle. U některých je to jen touha zviditelnit se poté, co jim ubývají síly a inspirace. Chtějí se ještě udržet v povědomí. Je mi jich líto. Ale riskují dosavadní kredit. Většina podepsaných jsou ovšem ti, co zneužili své řemeslo, které nikdy pořádně neuměli, právě k tomu, aby programově svobodu slova likvidovali. Z jejich strany je to chucpe. Ze strany těch prvních ubohost.

Za druhé: Vůbec nehájím Zemana. Užijeme si s ním dost (a nejen legrace). Ale tento útok mu jen nahrává a zvyšuje rozestup mezi novinářskou obcí (která doufám existuje a není to jen stádo ovcí placených z inzerátů z nakradených peněz, kteří mají jediný úkol, obhajovat podmínky pro kradení peněz, z jejichž drobtů si nechají financovat své křivárny) a normálními lidmi.

Ostatně, který Zeman je ten pravý?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře