Heslo: "A vy pojedete do Chuchle!" (4)

14. květen 2014 | 05.11 |

Neustále dostávám dotazy, zda bude letos ještě nějaký výlet s VŠFS do přírody. Většinou slibuji, že ano. Stále jsem přemýšlel o nějakém pěkném zakončení "turistické sezóny" v rámci letošního akademického roku. A myslím, že jsem na to přišel.

Uděláme si výlet s piknikem do Chuchle. Už znám i datum - v neděli 18. května se ve 14.00 sejdeme na stanici tramvají 12, 14, 20 Hlubočepská. Je to těsně před tím, než tramvaj začne stoupat na Barrandovské sídliště. Projdeme pod Barrandovskou skálou, podíváme se do zajímavé přírodní ZOO v Chuchelském háji, navštívíme lesní dětský areál s houpačkami a dalšími atrakcemi. Pak si na povoleném piknikovém místě opečeme špekáčky a prozkoumáme blízké okolí. Jsou zde nádherné výhledy. Trasa je jen 5 km, na autobusovou zastávku do Malé Chuchle pak je to jen kousek, ale lze se vrátit i přes Barrandovské sídliště tramvají. Pokud s sebou vezmete děti, budou nadšené. Vytrvalci mohou zůstat až do večera. Třeba bude i nějaká kytara. Lze rovněž dorazit autem (z Malé Chuchle, odbočka na konci vsi k lesnímu hřbitovu, v lese asi 200m parkoviště) a zaparkovat pár kroků od piknikového místa, na které dorazíme cca v 15.30.

V této souvislosti bych rád připomněl, že ve středu 25. června bude velká párty k 15. výročí naší vysoké školy, na kterou jsou zváni všichni studenti a absolventi, viz:

http://www.vsfs.cz/?id=1013&z=381

Zejména absolventy naší univerzity vyzývám, aby pozvali další, na které mají kontakt.

Po cestě i na místě pikniku si popovídáme o všem možném (a jako vždy pomluvíme ty, co se na poslední chvíli rozhodli zůstat doma). V rámci svých omezených možností budu (a doufám, že nejen já, ale též další kolegové) k dispozici i pro stručné odpovědi na případné otázky z mikra či makra před zkouškami a státními zkouškami, příp. dám některé taktické rady. Mj. - nechápu, proč se studenti státnic z ekonomie tak bojí. Je to větší adrealin než banjojamping, za menší peníze a bezpečnější. Vlastně by se měli těšit a užít si toho.

Heslo procházky: "A vy pojedete do Chuchle!" (Soutěžní otázka - ze které slavné české komedie to je a v jakém kontextu výrok zazní?)

Na ukázku a pro návnadu pár foto z procházky, kterou jsem podniknul minulou neděli, abych vše zkontroloval a navnadil případné zájemce.

Foto 1: Ještě jednou místo pikniku - už na nás čeká.


Foto 2: Na tomto typu houpačky,která je přímo v areálu přírodní ZOO, jsem se už dlouho nehoupal. Bylo to velmi příjemné.


Foto 3: Krasavci. Hodně na nás hudrovali.


Foto 4: Na závěr čtyřdílného seriálu ještě přibližný plánek cesty  - abyste věděli, "do čeho jdete". Jinak - "A vy pojedete do Chuchle!" říká V. Menšík v komedii "Kdo chce zabít Jessii?".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře