Klaus o Ukrajině se studenty na VŠFS

9. duben 2014 | 15.33 |

Dnes, ve středu 9.4. dopoledne zavítal Václav Klaus na besedu se studenty a pedagogy na Vysokou školu finanční a správní. Celý záznam bude do oběda zítřejšího dne (10.9.) zveřejněn na stránkách naší univerzity, tj. na:

www.vsfs.cz

Besedy jsem se zúčastnil a byl jsem překvapen jak skvělým výkonem řečníka, tak i atmosférou v sále a reakcemi studentů. Vyberu ze své paměti (doufám, že něco nezkreslím) jen nejdůležitější momenty (vystoupení a diskuse se pochopitelně týkaly řady dalších otázek):

- Hned první otázka jednoho z pedagogů zněla, zda význam EU nespočívá např. v tom, že nás chrání před Putinem, který by, pokud bychom nebyli v EU, zabral už i Karlovy Vary.

- Klasova reakce byla ostře odmítavá. Rezolutně prohlásil, že to byla právě EU a USA, které současnou situaci vyvolaly a které za ni nesou plnou odpovědnost. Argumentoval mj. tím, že Putin by si byl mnohem raději vychutnal úspěch, který mu přinesly olympijské hry v Soči. Doslova pak řekl, že v šachové teorii by kroky, které Putin udělal, byly nazvány vynucenými tahy, vynucenými tím, co EU a USA podnikaly na Ukrajině.

- Jeho výklad přijali pozitivně téměř všichni přítomní, sklidil dlouhodobý potlesk.

- V závěru svého vystoupení se pak k otázce Ukrajiny vrátil ještě jednou. Uvedl, že tuto část besedy považuje za nejdůležitější. Zvláště v situaci, kdy media informují o dění na Ukrajině a jeho příčinách jednostranně. Zdůraznil, že má ze setkání velmi dobrý pocit. Doslova uvedl, že ho setkání naladilo optimismem, protože se ukazuje, že lidé mají ještě rozum. Zvláště ho potěšily spontánní reakce studentů a poděkoval jim.

(Nedělal jsem si poznámky, takže rekonstruuji jeho vystoupení po paměti a s odstupem času - měl jsem jinou práci; zítra se můžete podívat a určitě se podívejte, zda jsem něco nezkreslil, ale myslím, že ne.)

A ještě něco: zrovna jsem zaregistroval reakci na svůj článek na blogu v Parlamentních listech nazvanou "ČT podporuje fašisty, napsal kvůli Ukrajině exposlanec. A Huml z ČSSD to "podepsal"", viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/CT-podporuje-fasisty-napsal-kvuli-Ukrajine-exposlanec-A-Huml-z-CSSD-to-podepsal-314678

Zde je můj článek na blogu:

http://radimvalencik.pise.cz/1218-ct-strani-brutalnim-fasistum.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Klaus o Ukrajině se studenty na VŠFS ducho 09. 04. 2014 - 20:08