Jaké reformy a proč (67) Společenství škol

12. duben 2014 | 08.00 |

Včera jsem psal o vizi tržně motivované spolupráce mezi jednotlivými úrovněmi vzdělávacího systému. Asi bude hodně dlouho trvat, než se podaří vytvořit vhodné prostředí a než budou využity plně možnosti v této oblasti. Nicméně leccos lze již nyní. K tomu konkrétní ukázka:

Společenství škol – vzdělání pro všechny generace

Společenství škol představuje mimořádnou soustavu soukromých škol různých stupňů. Vedle Vysoké školy finanční a správní, první soukromé ekonomické univerzity v ČR, se v něm sdružuje pod Bankovní akademií: víceleté gymnázium, střední odborná škola a vyšší odborná škola a Kouzelné školy - mateřská a základní.

Ty fungují v režimu montessori. Jejich vizí jsou spokojené a vyrovnané děti, které navštěvují školu s radostí a nadšením a které si současně odnesou pevný základ pro další vzdělávání.

Rodiče malých nadaných školáků se můžou poté, co jejich ratolesti dosáhnou 11 let, rozhodnout pro fakultní osmileté gymnázium BAG8. A ani po dokončení základní školy není pozdě na to, začít využívat výhody, které Společenství škol nabízí. V 15 letech se může zájemce zapsat na Bankovní akademii – střední odbornou školu. Studijních programů je na výběr několik – ekonomicky orientované s rozšířenou výukou cizích jazyků, zaměřené na marketingovou komunikaci a média či na cestovní ruch.

A po maturitě je opět možnost volby. Buď pokračovat na Bankovní akademii – vyšší odborné škole a po jejím ukončení s označením za jménem DiS. nastoupit do praxe (o absolventy je veliký zájem ze strany českých i zahraničních institucí), nebo si dodělat bakalářský diplom. Po maturitě je samozřejmě možné nastoupit rovnou ke studiu na Vysokou školu finanční a správní. Ta samozřejmě nabízí i kombinovanou formu studia, kterou je možné zvládnout i při zaměstnání.

Rozhoduje kvalita

Společenství škol představuje v České republice zcela unikátní komplex vzdělávacích institucí. Garantuje provázanost a návaznost jednotlivých vzdělávacích stupňů a oborů, stejně jako vysokou kvalitu výuky, klientský (individuální) přístup ke studentům, vynikající technologické vybavení a přátelské prostředí s příjemnou atmosférou během studia. Můžete se o tom přesvědčit sami při Dnech otevřených dveří, které pořádají pravidelně všechny typy škol sdružené ve Společenství.

Viz: http://www.vsfs.cz/?id=1131-spolecenstvi-skol


(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jaké reformy a proč (67) Společenství škol ferdinand herlinger 12. 04. 2014 - 22:55