Piknik Stránského a Bočana se hodně povedl

24. únor 2014 | 08.54 |

Včerejší "Piknik" na ČT 1 (scénář J. Stránský, režie H. Bočan byl skvělý. Měl jsem trochu strach z toho, že to bude podobně primitivně účelové jako Hořící keř. Ale bylo to hodně dobré. Filozoficky, eticky, akčně i detektivně. No a herecky - stará garda, prostě skvělá.

Nejcennější na tom byla konfrontace prožitého osudu a současnosti, především pak velmi citlivě sdělený důraz na to, že je třeba vnímat i současné problémy a minulost cítit i jako závazek porvat se s nimi. Líbilo se mi to víc, jak "Jen o rodinných záležitostech" J. Svobody (což je také dobré a natočené o hodně dřív).

Kdo neviděl, neměl by si nechat ujít opakování.

Z televizního programu:

Piknik

23. 2. 2014, 20:00 - ČT 1

Film, ČR 85 min, Premiéra, Skryté titulky, stereo vysílání

Režie: H. Bočan

Hrají: L. Munzar, P. Nárožný, L. Haverl, O. Vlach, P. Kostka, L. Trojan, L. Mrkvička, F. Němec, I. Janžurová, E. Vášáryová, J. Obermaierová, D. Syslová

Film ČR. Víkendový výlet devíti kamarádů na místa, kde kdysi trávili dlouhé roky svého života. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. (80 min)

Víkendový výlet devíti kamarádů na místa, kde kdysi trávili dlouhé roky svého života. Hvězdné obsazení televizního filmu ze současnosti: L. Munzar, P. Nárožný, L. Haverl, O. Vlach, P. Kostka, L. Trojan, L. Mrkvička, F. Němec, I. Janžurová, E. Vášáryová, J. Obermaierová, D. Syslová a další. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. Režie H. BočanDevět kamarádů a jejich rodiny se chystají na víkendový výlet do přírody. Mají s sebou stany, maso na rožnění, dobrou mysl. Všechny pojí dlouholeté přátelství, které vzniklo za zvláštních, dnes už naštěstí neopakovatelných okolností. To přátelství opravdu prověřila léta. Věk našich hrdinů se pohybuje kolem osmdesátky. Ale příběh není jen o dobré pohodě a přátelském vtipkování. Nebo o napínavé záchraně zvídavého kluka, který uvízl na skále. Číhá v něm detektivní záhada, kterou je třeba na místě vyřešit. Nakonec se viník odhalí sám, ale my vidíme, že soudit se má opatrně a se znalostí všech okolností. Film přispívá k posílení paměti národa a je pozoruhodný svým opravdu hvězdným obsazením.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře