První kytičky v Českém krasu (3)

19. únor 2014 | 07.00 |

Třetí pokračování povídání o výletu, který jsem si naplánoval do Českého Krasu. Zde kytičky rozkvétají nejdříve. Běžně přichází jaro do pražské kotliny a okolí kolem 26. února. V tu dobu rozkvétají první poslové jara. Letos o dva týdny dřív. Jaro si pospíšilo a vypadá to, že už je definitivně tady. Proto jsem se rozhodl amatérsky zdokumentovat, co zde již kvete. Výsledek byl docela zajímavý. Budu o něm informovat v několika dalších pokračováních, ve kterých uvedu i příslušnou dokumentaci.

Schválně - tipněte si: Kolik druhů kytiček zde již kvete? A které? (V předcházejících dvou pokračováních jsem přinesl foto šesti z nich.)

 Foto 1: To již je pohled z Krásné Paní. Dalšího nádherného kopce. Tady jsem očekával další kytičky. Bývají zde drobné hyacinty, kterých jsem se ale nedočkal.

Foto 2: Ještě před tím na kraji lomu jsem však objevil tato sluníčka - podběly. Ty zde rozkvétají každý rok, přestože kanci rozrývají zem a pojídají jejich oddenky.

Foto 3: Všudypřítomný druh rozrazilu, který též vydrží celou zimu.

Foto 4: Podle očekávání rozkvetla i jehněda. Samčí květy jsou dobře vidět. Samiččí květ je ta drobná červená tečka na druhém pupenu od jehněd (samčích květů). Jsou to červené blizničky. Když si je zvětšíte, uvidíte je.

 (Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře