Článek Jaké reformy a proč? (12)

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jaké reformy a proč? (12)

04. 02. 2014 - 16:50

sayonara: V případě nějaké podobné reformy považuji za problém znevýhodnění některých typů VŠ - projeví se např. už tak nepříjemný nedostatek zdravotních sester, které teď musí mít bakalářský titul. A o pedagozích se zmiňujete.

Stejný problém bude s vědeckými pracovníky, pokud se zásadně nezvednou platy v primárním výzkumu, slibně rozjetá věda ČR dosti utrpí.

Celkově mi to připadá jako zbytečná komercializace a transformace VŠ v jakýsi konzumní byznys.

Diskriminace dívek by mě osobně také docela trápila.

Z nějakého výzkumu, nevím, kdo ho prováděl, jsem se dověděla, že daňový poplatník za svůj život odvede na všech daních cca 18 milionů korun. To se mi zdá dost na to, aby se z veřejného rozpočtu mohly VŠ financovat.

Nehledě na to, že i po překročení jisté hranice budu mít jiné finanční starosti - potřebuju si koupit byt v Praze, chci mít rodinu a každá další finanční zátěž pro mě bude nesmírnou komplikací.

---
sayonara.pise.cz

22. 02. 2014 - 10:41

lars moebius: Radim je úplně zblázněný do toho, co s tím Matějem vymysleli a tuto svou myšlenku se nám usilovně snaží vsugerovat, jako jedinou správnou a spasitelnou!!!
Uznávám, že něco na tom je, teoreticky by to snad možná fungovat mohlo, ale prakticky je to nesmysl, chimaira, utopie, protože všichni víme, na rozdíl od Radima, jak to všechno v tom našem bordelu funguje a jak by to nakonec dopadlo...
proto - je mi líto -ale opět hodnotím známkou NEDOSTATEČNOU!!!

23. 02. 2014 - 09:36

lars moebius: Nota bene- ani Valenčík s Matějem to sami nevymysleli, to není nic nového- takhle podobně to fungovalo už v NSR -v minulém století, vyprávěl mi o tom spolubydlící někdy v roce 1975, který měl kamaráda-emigranta (jménem Kaleta), který mu říkal, že v německu se na vš platí školné, ale až po vystudování a až když si absolvent vydělává- takže nic nového pod sluncem, pouze to Valenčík a spol. obšlehli a upravili....Valenčík to ovšem nemohl vědět, že to takto existovalo už v NSR, protože v té době jako nadějný oddaný soudruh studoval v Sovětském svazu...