Jak zabránit komunistům návratu k moci?

24. únor 2013 | 12.37 |

Jak zabránit komunistům návratu k moci?

Uveřejňuji autentický záznam diskuse (podle mne dost zajímavé) vedené převážně v pozdních nočních hodinách na FB k článku "Aktivisté chystají akce proti návratu komunistů k moci", viz:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/216206-aktiviste-chystaji-akce-proti-navratu-komunistu-k-moci

Odkaz na článek jsem uvedl následujícím komentářem: !Komunistům je velmi snadno zabránit na cestě k moci. Stačí zlikvidovat narůstající korupci v naší zemi a další formy rozkrádání ve velkém. Doufám, že se ten hlouček uradil a dospěl k tomuto závěru."

K tomu jsem uvedl odkaz na článek "Dnes v Bulharsku, zítra...?", viz:

http://radimvalencik.pise.cz/193423-dnes-v-bulharsku-zitra.html

A toto je doslovný záznam diskuse:

Jan Beneš: Tak především by se komunisté neměli pouštět k moci. Korupce tu vždy byla a vždy bude, jde "jen" o její míru. S tou však také mohou pomoci politické strany, které by místo paktování s komunisty měly zatočit s korupcí ve vlastních řadách. Pak by totiž měly takové preference, že by žádné bolševiky nepotřebovaly.

Michal Džugan: Oni někdy komunisti ztratili moc? To si nepamatuji, kdy se to stalo? Viz: Jiří Abraham: Hrdinové a Jidášové roku 1989 aneb všechno je jinak.

Pravda o 17 listopadu 1989

http://listopad1989.wordpress.com/2010/07/29/0001/

Ludvík Filip: Tupé stádo tady křičí, že nejsou levičáci, ale co dělali tedy v minulém režimu a co proti tomu co se děje tady dělali? Jako vždy kecali v obou dobách.

Radim Valenčík: Vždyť to říkám taky J. Beneši: "S tou však také mohou pomoci politické strany, které by místo paktování s komunisty měly zatočit s korupcí ve vlastních řadách. Pak by totiž měly takové preference, že by žádné bolševiky nepotřebovaly." Mluvíte mi z duše. Tak proč to ty strany neudělají? Nebo, že by to bylo jinak. Že by reálnou moc skutečně měly struktury založené na vzájemném krytí lumpáren a rádobyantikomunističtí aktivisté jsou jen jejich fíkovým listem? Viz: Anatomie původu lumpáren

http://radimvalencik.pise.cz/188650-anatomie-puvodu-lumparen.html

Ludvík Filip: Hlad roste s mocí a s absolutní mocí roste absolutně.

Jan Beneš k Radim Valenčík: Pak byste neměl radit demonstrantům ale politikům. Koneckonců spojování se s komunisty je také forma politické korupce.

Radim Valenčík: Možná. Já si myslím (a také mně to dost lidí potvrdilo), že komunisty volilo hodně lidí nikoli ze sympatií k nim, ale jako protest proti tomu, co se děje. Pokud nevidíte, jak se situace ještě dramaticky zhoršuje, za jakých (dosud bezprecedentních) podmínek byla podepsána smlouva s církvemi, asi se s tím nedá nic dělat. Je mě vás líto. Fakticky za tu devastaci přebíráte spoluzodpovědnost.

Jan Beneš: Promiňte, ale tohle je úplná demagogie. Nemohu přeci přebírat odpovědnost za hloupou volbu jiného člověka. To by ti lidé mohli stejně dobře "protestně" volit nácky. Koneckonců protestní stranou byly i Věci veřejné a chcete mi snad tvrdit, že za ně mohou všichni ostatní krom voličů veverek???:-D Za rozpoutání hysterie kolem vyrovnání státu s církvemi je z velké míry zodpovědná ČSSD, je to sprosťárna nejtvrdšího kalibru a novodobá hilsneriáda, která mne (ač dlouholetého voliče ČSSD) znechutila natolik, že nehodlám ČSSD již nadále volit a půjdu k volbám, i kdyby jen proto, abych volil někoho jiného, kdo na podobné sprosťárny nenaskakuje.

Radim Valenčík: To snad ani nemyslíte vážně...

Jan Beneš: Mimochodem kontrolní otázka za čích vlád byly dány volné ruce dnešní exekutorské mafii? Které přijaly právní normy, podle nichž se z exekucí stal antisociální a značně amorální extra výnosný byznys? Čí kandidát na prezidenta byl značně neprůhledně financován exekutory? Pravičáci komunisty volit nebudou, ale levičáci, které zklamala korupce a nechutnosti ČSSD, by mohli. Takže vinu za preference komunistů bych hledal spíš u těch, co jim nedokážou vytvořit demokratickou levicovou alternativu.;)

Radim Valenčík: Dyť vo tom furt mluvím. Kdo chce opravdu něco řešit (nebo aspoň zabránit tomu nejhoršímu), musí vědět, že proti němu stojí rozbujelý systém struktur založený na vzájemném krytí lumpáren. který pod různými záminkami (což je i primitivní antikomunismus, ale i třeba boj proti terorismu - jak se to hodí, že!) vytváří konflikty k překrytí lumpáren. Já prostě nechci být fíkový list. Doporučuji podívat se na můj seriál Teorie her jako bojové umění na

http://radimvalencik.pise.cz/

Mj. velmi konkrétní od 27.2. - tam bude případová studie.

Ještě k té demokratické levicové alternativě. Jak asi víte, byl jsem u několika pokusů. Nejvíce se o to pokusil Jirka Svoboda - a málem to zaplatil životem (mj. první skutečný pokus o atentát na ústavního činitele po Rašínovi a za skutečně podivných okolností nevyšetřený). Jen proto, že to bral vážně. Vím, o čem mluvím. A vím, že bych měl mít víc rozumu a užívat si v poklidu svého dědečkoství. Osobně mně nic nechybí a už po ničem velkém netoužím. Ale hodně se mi nelíbí, co se děje... Zkuste, prosím, pochopit.

Jan Beneš: Primitivní antikomunismus je něco jako primitivní antinacismus či antifašismus. Odsouzeníhodný je samozřejmě každý primitivismus, ale pořád je kvalitativně lepší primitivní komunismusnacismusfašismus. Pokud si totiž člověk může vybrat, tak je logicky mnohem příjemnější i bezpečnější sdílet životní prostor s primitivem bojujícím za svobodu proti totalitě, než s primitivem bojujícím za totalitu proti svobodě.

Radim Valenčík: Toto je boj za svobodu? Nebo za ochranu rozkrádání ve velkém, za které si kdokoli může koupit cokoli - amnestii pro gaunery, likvidaci nepohodlných?

Jan Beneš:Ta demonstrace je jednoznačně boj za svobodu. Víte svoboda je svobodou k dobrému i ke zlému, a co se rozkrádání, tak za tím nejhorším přece stojí bývalé komunistické a estébácké kádry. Klaus by nebyl ani jednou prezidentem bez podpory a pomoci komunistů, za minulého režimu byl jeho prominentem a kde může, tak plivá po disidentech. Největším Klausovým prezidentským favoritem a jeho oposmluvním spojencem byl kandidát sponzorovaný exekutory Miloš Zeman, za nímž stojí exbolševik Šlouf a jemuž k funkci pomohl exestébák pošlapáním volebního zákona i veškerých demokratických pravidel slušnosti. Jak vidno, rozkrádací fronta, když příjde na věc, má vždy blíže ke komunismu než k antikomunistům. Rozkrádání tu chránili vždy především ti, kteří se pokaždé uměli s komunisty dohodnout, nikoli ti, kteří prosazují, že s komunisty se nespolupracuje.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře