Kauza „Šlajs“ a "polepšená" ODS

28. leden 2014 | 16.00 |

Vybírám to nejdůležitější z kauzy "Šlajs", tak jak jsem si to přečet (a srovnal s tím, co jsem viděl na ČT 24):

Podle opozičního zastupitele Jiřího Pospíšila (ODS) byl Šlajs aktivním spolupracovníkem komunistického totalitního režimu. "Neměl by proto zastávat vysokou funkci v demokratickém státě," uvedl Pospíšil. Jeho kolega Vladislav Vilímec (ODS) měl ze Šlajsova zvolení mrazivý pocit. "Mrzí mě, že si ČSSD neuvědomuje, že Šlajsova kandidatura není společensky přijatelná," doplnil Vilímec. Plzeňský primátor Martin Baxa (ODS) připomněl: "Byl jste důstojníkem komunistické armády, která byla nositelem komunistických idejí." Martin Zrzavecký (ČSSD) naproti tomu poznamenal, že Václav Šlajs je už tři roky v čele významné městské společnosti Plzeňských městských dopravních podniků. "A to i díky hlasům ODS," doplnil Zrzavecký. Šlajs nahradí Milana Chovance, který v neděli 26. ledna rezignoval, aby mohl zůstat poslancem a převzít post ministra vnitra v Sobotkově vládě.

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/325726-slajs-byl-i-pres-protesty-kvuli-sve-komunisticke-minulosti-zvolen-plzenskym-hejtmanem.html

Pokud byl V. Šlajs tři roky v čele Plzeňských dopravních podniků, tak by jeho odpůrci měli vyhodnotit především tuto jeho část kariéry. Rozkrádalo se za něj tako jako v příslušných dopravních podnicích v Praze, Brně, Ostravě a dalších městech? Pokud ano, tak protesty jsou na místě. Pokud ne a pokud tam byl dosazen i hlasy ODS a nenechal se vydírat, pak je jen málo takových lidí, kteří obstáli v dnešní době. A pokud nejvíce křičí ti, pod jejichž vlajkou se kradlo nejvíce - J. Pospíšil, V. Vilímec, M. Baxa (všichni z ODS), tak je to trapné. To není cesta k nápravě této strany. Je to typická snaha hrotit situaci, aby se překryly skutečné problémy a skutečné lumpárny. Přímo v učebnicovém podání. A pokud k takovému úletu svých kolegů nový předseda ODS mlčí, tak od jeho předsedování v ODS asi žádnou změnu očekávat nelze, ať již je obdařen jakýmikoli pravomocemi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kauza „Šlajs“ a "polepšená" ODS ondrey 29. 01. 2014 - 00:20